Аграрії Ростовської області очікують дефіциту насіння через санкції
23.06.2022   //   1 Переглядів

Сільгоспвиробники Ростовської області (РФ) можуть зіштовхнутися з нестачею насіння у 2023 році. Про це пише «Dairynews.today», посилаючись на «Комерсант».

«При вирощуванні кукурудзи зараз використовується 44% вітчизняного насіння, соняшник — лише 16%, цукровий буряк — близько 5%. І овочева група звісно сильно залежить від постачання імпортного насіння»,— розповів міністр сільського господарства та продовольства Ростовської області Костянтин Рачаловський.

За його словами, через запровадження санкцій щодо Росії після початку «військової операції» на території України виникли проблеми з постачанням імпортного насіння.

«Насінницькі посіви закладені, але, як ми знаємо, проблема не лише у посіві. Щодо тієї ж кукурудзи — завод має її відпрацювати, відкалібрувати, обрушити качани. І з цим у нас поки що великі питання»,— констатував Рачаловський.

Заступник голови комітету з аграрної політики, гендиректор ЗАТ «Кіровський кінний завод» Володимир Черкезов засумнівався у можливості повністю замінити імпортне насіння вітчизняним.

«Я чудово розумію, що ми, російські виробники насіння, самі працюємо, але 200–300 т насіння – це не рішення. Я все-таки хочу зрозуміти, яка сьогодні є чітка програма із завезення насіння до наступного року? Як ми все це робитимемо? Тому що поки що ясності немає»,— заявив Черкезов.

Він запропонував налагоджувати постачання насіння із країн колишньої Югославії, зокрема, із Сербії.

«Треба створити групу, щоби це пропрацювати. Можна навіть туди злітати, домовитись, укласти контракти. Треба думати про це сьогодні», – наголосив депутат.

Костянтин Рачаловський пояснив, що зараз робота у цьому напрямі не ведеться, бо «поки що немає потрібних контактів».