Сімки в Росії стали платними, бо західні під санкціями, а китайські виявились дорожчими
22.06.2022   //   1 Переглядів

Найбільші оператори мобільного зв’язку РФ стали продавати сім-картки при підключенні абонента. Раніше вони були безкоштовні. Причина – санкції. Про це пише «Комерсант».

«Мегафон» та його дочка «Yota» вже продають сімки по 50 рублів (для переведення цін у гривні діліть приблизно на три). На підході – МТС і Tele-2.

За останні місяці собівартість сім-карт для операторів зросла у 3,5 рази, оскільки через санкції за напад на Україну їм довелося відмовитися від закупівель у західних виробників («Gemalto», «Giesecke & Devrient» тощо) і перейти на дорожчі китайські сім-карти. Ситуація може погано вплинути на зростання абонентських баз операторів та розвиток ринку інтернету речей.

Раніше мобільні оператори брали вартість сім-карти на себе під час укладання контракту з абонентом із розрахунку, що вона окупиться довгим використанням послуг оператора, пояснив генеральний директор «TelecomDaily» Денис Кусков: «Зараз це стало невигідно, оскільки нові сім-картки в основному купують для тимчасового користування». За його оцінкою, собівартість однієї сім-картки для оператора зараз становить близько 0,8 євро.

У червні собівартість сім-карти для оператора зросла на 250% проти аналогічного періоду 2021 року. До вересня ідентифікаційний модуль може подорожчати на 420%. За словами джерела, у Росії сім-карти серійно не виробляються:

«Їх вигідно виробляти тільки дуже великими партіями, це низькомаржинальний продукт, який окупається тільки за рахунок великих обсягів, а російський ринок вже насичений і помітного зростання не показує».