Росії загрожує дефіцит насіння через санкції за вторгнення в Україну, – учасниця ринку
22.06.2022   //   1 Переглядів

У наступному сільськогосподарському сезоні Росії загрожує дефіцит насіння та зростання собівартості товарів. Про це «Milknews» розповіла директорка із закупівель федерального дистрибутора насіння, засобів захисту рослин та добрив «ФЕС-Агро» Наталія Березуцька.

За словами Березуцької, збій у логістиці стосується не лише насіння, а й засобів захисту рослин. Низка постачальників отримали до 20% товару вже поза терміном застосування.

Кореспондент запитав, як вплине на роботу галузі вихід із Росії американських хімічних компаній «Corteva» та «FMC». Березуцька відповіла тільки про «ФЕС-Агро», мовляв, ці постачальники займали невисокі частки в портфелі, до того ж, компанія має достатній запас ходових позицій «FMC», щоб закрити потреби своїх клієнтів у новому сезоні.

На думку Березуцької, зараз ніхто не зможе відповісти на питання, що буде з постачанням імпортної продукції у 2023 році. Зараз формуються плани закупівель та підтверджуються з боку постачальників «ФЕС-Агро». Закупівельниця каже:

«Більш об’єктивне розуміння щодо дефіцитів засобів захисту рослин буде восени. Щодо насіння вже є переконаність, що імпортні продукти будуть у дефіциті. «Pioneer» (бренд компанії «Corteva») пішов із Росії – на його частку припадало 30% вітчизняного ринку насіння. Неможливо так швидко наростити обороти вирощування живого продукту, тому я впевнена, що 2023 пройде під егідою дефіциту насіння. Також триразове зростання індексу промислової інфляції в Європі призведе до зростання собівартості товарів, а всі постачальники, як один, відзначають подовження плеча логістики з двох до шести тижнів».