Інсулін у шприц-ручках для росіян подорожчає до чверті через вторгнення Росії в Україну
21.06.2022   //   1 Переглядів

На тлі санкцій проти Росії за напад на Україну Федеральна антимонопольна служба Росії узгодила зростання граничних цін на низку позицій інсулінів від 5,5% до 28% вперше за кілька років. Мова і про російські, і про імпортні препарати. Про це пише «Комерсант».

Підвищення граничної вартості буде поширюватись на інсулін лізпро, двофазний інсулін аспарт, а також двофазний людський генно-інженерний інсуліну. У 2021 році в аптеках та держустановах таких препаратів реалізовано на 3,5 млрд рублів (для переведення сум у гривні діліть приблизно на три). Це 11% річного обсягу продажів усіх інсулінів в Росії.

Фахівці пояснюють граничних зростання цін підвищенням виробничих видатків на тлі санкцій проти Росії за вторгнення в Україну. Учасники ринку вказали, що зростання цін відбувається вперше за кілька років. За цей час серйозно зросли витрати на виробництво та збільшилися витрати на логістику. Аналітики розраховують, що вітчизняні виробники почнуть піднімати ціни поступово, щоби залишатися на конкурентоспроможному рівні.

Зазначимо, підвищення граничних цін торкнеться переважно інсулінів у шприц-ручках, оскільки це найдорожча форма випуску препарату. Максимальна вартість шприц-ручок буде вищою, ніж в інсуліну в картриджах та флаконах, попередили учасники ринку.

Наприклад, після перереєстрації гранична вартість інсуліну лізпро російського виробника «Герофарм» у шприц-ручках досягне майже 1,6 тис рублів за упаковку та перевищить вартість оригіналу від «Eli Lilly» (США) на 11%. У випадку двофазного інсуліну аспарт ціна оригіналу «Novo Nordisk» (Данія) та аналога «Герофарма» зрівняється. Раніше зареєстрована ціна російських ліків була на 2% меншою від вартості оригінальних.