Путінський «LLCinvest.ru»
20.06.2022   //  

Російські електронні листи, схоже, показують «мережу» пов’язаних з Путіним активів на 4,5 мільярда доларів.

Деніел Боффі, «The Guardian» (автопереклад)

Палаци, яхти та виноградники, які надали Володимиру Путіну друзі та олігархи, сьогодні можуть бути пов’язані з неформальною мережею, що володіє активами на суму понад 4,5 мільярда доларів (3,7 мільярда фунтів стерлінгів).

Цифровий паперовий слід, схоже, свідчить про те, що низка будинків відпочинку та інших активів, що використовуються російським президентом, пов’язані через загальне доменне ім’я електронної пошти, LLCInvest.ru.

Виток електронної переписки у вересні минулого року також свідчить про те, що директори та адміністратори організацій, що тримають і керують цими активами, обговорювали повсякденні проблеми бізнесу, наче вони були частиною однієї організації.

Експерт з боротьби з корупцією в Росії, який попросив залишитися анонімним з огляду на політичну ситуацію в Москві, сказав, що результати викликають питання щодо того, чи існує рівень «спільного управління».

«LLCInvest найбільше виглядає як кооператив, або асоціація, в якій його учасники можуть обмінюватись благами та майном», – припустив він.

Протягом майже двох десятиліть Путіна звинувачували в таємному накопиченні величезного багатства за допомогою довірених осіб, що сприяло низці розкриттів у витоках, таких як документи Пандори, про стан тих, хто йому близький.

Бізнесмен Сергій Колесніков десять років тому стверджував, що він стояв за схемою, яка дозволила групі провідних російських олігархів об’єднати мільярди рублів у своєрідний «інвестиційний фонд» на користь Путіна, який тоді був прем’єр-міністром. міністр. Претензії було спростовано, і Колесніков втік з Росії.

Минулого місяця уряд Великобританії протиставив «розкішний спосіб життя» Путіна офіційним російським записам, у яких перераховано «скромні активи», включаючи невелику квартиру в Санкт-Петербурзі, дві машини радянської епохи 1950-х років, причеп і невеликий гараж.

Після річного розслідування Проект звітування про організовану злочинність і корупцію (OCCRP) і російськомовний новинний сайт «Медуза» виявили 86 компаній і неприбуткових організацій, представники яких, схоже, використовують загальне доменне ім’я LLCinvest, часто поряд з корпоративним. облікові записи електронної пошти.

Претензії щодо секретного президентського стану заперечуються, а ланцюг власності, що веде до Путіна, не виявлено. Прес-секретар Кремля сказав: «Президент Російської Федерації жодним чином не пов’язаний із названими вами об’єктами та організаціями».

За даними OCCRP і Meduza, активи, пов’язані з організаціями або корпоративними структурами навколо них, у яких, здається, використовувався домен електронної пошти LLCinvest.ru, включають:

Палац вартістю 1 мільярд фунтів стерлінгів, який, як стверджує Олексій Навальний, був побудований для особистих потреб Путіна в Геленджику на Чорному морі. Мільярдер-олігарх Аркадій Ротенберг, який перебуває під санкціями ЄС і США, заявив про право власності на майно. У корпоративних записах бази даних Spark в Росії станом на червень зазначено, що майно належить фірмі під назвою «Комплекс», материнською компанією якої є «Біном». Схоже, що директор компанії Binom до липня минулого року має зареєстрований домен електронної пошти LLCInvest.ru. Адреса LLCinvest.ru як і раніше цитується в Spark, найбільшій російській базі даних компаній, як контактна особа.

Гектари виноградників навколо Геленджицького палацу. Навальний стверджував, що виноробні були «хобі» Путіна, яке вийшло з-під контролю. Виноградники навколо палацу належать некомерційній організації, заснованій двома соратниками Путіна Геннадієм Тимченком і Володимиром Колбіним, обидва з яких також знаходяться під санкціями Заходу. Колбін та інші, пов’язані з виноградниками, мабуть, мають облікові записи електронної пошти LLCInvest.ru.

Гірськолижний курорт «Ігора» в Ленінградській області, де в 2013 році відбулося весілля доньки Путіна. Згідно з земельною документацією, він належить компанії «Озон», в якій друг Путіна, голова правління банку «Росія» і найбільший акціонер Юрій Ковальчук, який перебуває під західним санкції, мала велику частку. Обліковий запис електронної пошти LLCInvest.ru є контактом у записах Spark материнської компанії Ozon, Relax.

Вілла на північ від Санкт-Петербурга, відома місцевим жителям як «Дача Путіна». Вілла Селлгрен належала Олегу Руднову, другому дитинства Путіна, і дісталася його сину Сергію Руднову через компанію «Північ». Згідно з записами Spark, Руднов використовує електронні адреси LLCinvest.ru.

Дерев’яна будівля на північ від Санкт-Петербурга, відома як Рибалка. Листи, отримані від будівельної фірми, свідчать про те, що три різні компанії, які використовують доменне ім’я, володіли різними земельними ділянками навколо комплексу, а четверта організація LLCInvest – некомерційна організація «Відродження морських традицій» – керувала будівництвом. Той самий фонд, який нещодавно потрапив під санкції Заходу, володіє двома яхтами, Shellest і Nega, які, як стверджує Мінфін США, пов’язані з Путіним.

Активи у розмірі 4,5 мільярда доларів, які належать компаніям LLCInvest, включають великі грошові депозити. Значні кошти мають у своєму розпорядженні два некомерційні фонди, співзасновниками яких є Тимченко та Колбін, які, згідно з корпоративними записами Spark, мабуть, використовують доменне ім’я. Станом на кінець 2020 року на депозитному рахунку «Розвиток аграрних ініціатив» було 17 мільярдів рублів (248 мільйонів фунтів стерлінгів), тоді як «Розвиток ефективного інвестиційного ринку» зберігало понад 20 мільярдів рублів (292 мільйони фунтів стерлінгів) довгострокових депозитів і майже 5 мільярдів рублів (73 мільйони фунтів стерлінгів) у короткострокових депозитах на кінець 2020 року, згідно з загальнодоступними рахунками.

LLCinvest не є стандартним провайдером електронної пошти, таким як Yahoo, а є доменом на сервері, що належить телекомунікаційній компанії «Москомзв’язок», яка має тісні зв’язки з «Банком Росія». Санкт-Петербурзький банк знаходиться під санкціями Заходу, і Мінфін США описує його як «особистий банк вищих посадових осіб Російської Федерації».

Росію також називають «банком Путіна» через її роль у нібито виконанні пропозицій російського лідера. Кремль заперечує будь-які такі зв’язки чи вплив.

Виявлення спільного домену електронної пошти було зроблено шляхом аналізу витоку метаданих із серверів Москомзв’язку, на яких видно імена відправників та одержувачів листів LLCinvest.ru, тему та час листування. Це було перевірено із записами з відкритим вихідним кодом та окремим витоком вмісту деяких повних повідомлень.

Яхта Shellest належить некомерційній організації «Відродження морських традицій».

«Москомзв’язок» і всі особи, крім однієї, які, судячи з усього, використовували електронні адреси LLCInvest.ru, не відповіли на запити про коментар. Незрозуміло, яка мета спільного сервісу електронної пошти, чи мотивація для очевидної співпраці в кадрових та матеріально-технічних питаннях.

Немає жодних припущень, що всі користувачі LLCInvest.ru залучені до управління активами, які були пов’язані в звітах Путіну. Лише один чоловік, який використовує обліковий запис електронної пошти LLCinvest.ru у ролі директора кількох компаній, розмовляв по телефону, коли дзвонили. Він стверджував, що не знає природи своєї роботи.

«Я скромний працівник і займаюся своїми справами», — відповів він на запитання. «Я тільки підписую папери. Ви знаєте, як іноді бомжів реєструють директорами фірми. Я не бездомний, але підписую документи, як і вони, не вдаючись у деталі».

«Якби моя компанія була частиною великого холдингу, я б не знав», – додав він. Особу чоловіка розкривають для його власної безпеки.

Оригінал публікації «The Guardian»