Плани Брянської влади щодо закупівлі тролейбусів «усохли» вдвічі після нападу Росії на Україну
20.06.2022   //  

Російський Брянськ збирається закупити вдвічі менше тролейбусів, ніж раніше. Така зміна планів відбулась після нападу Росії на Україну Про це пишуть «Новини Брянська» із посиланням на пост «ВКонтакті» незалежного експерта у галузі міського електротранспорту Олександра Бондаревича.

Бондаревич помітив цікаву нестиковку у кількості тролейбусів, які планують купити для Брянська цього року. На грудневій прес-конференції директор тролейбусного управління Наталія Назарова заявила, що у 2022 році закуплять 62 тролейбуси із запланованих 100, а у 2023 році збираються закупити ще 38 машин. У січні прес-служба обласної Думи повідомляла, що цьогоріч планується придбати ще 37 автобусів. На це з регіональної скарбниці мали спрямувати майже 250 млн рублів, а також з обласного бюджету мали витратити 1,6 млрд рублів на закупівлю 62 нових тролейбусів

Такі самі цифри минулої зими назвали і в сюжеті телеканалу «Брянська губернія», але на питання місцевого жителя про те, де ті самі «62 нових тролейбуси», у мерії йому відповіли, що їм складно сказати, звідки у нього взялися такі дані. Як пояснили в міському відділі транспорту, начальником якого є Ігор Чубчиков, на даний момент за підсумками минулих торгів укладено муніципальний контракт із ТОВ Торговий дім «Транс-Альфа» на постачання 34 тролейбусів «Авангард». Вони мають з’явитись на вулицях вже влітку 2022 року. Новий транспорт для зручності пасажирів буде оснащений кондиціонерами, зарядними пристроями для гаджетів та інформаційними екранами.

Завдяки економії на торгах вирішили купити додаткові два тролейбуси. Наразі готують документи для проведення аукціону на їхнє постачання. При цьому раніше офіційні особи міста заявляли про ​​зовсім іншу кількість тролейбусів – не 36, а майже вдвічі більше. І тепер про неї благополучно забули. Олександр Бондаревич прокоментував цю ситуацію так:

«Дилетанти смалять! Чекаємо на інформацію про штрафні санкції за порушення у Брянську реалізації програми оновлення міського електротранспорту. Торги на наступну партію тролейбусів не оголошено. Як відомо, термін постачання машин – мінімум через три місяці, реально шість місяців. Із цієї причини у вересні 2022 року не буде нового обіцяного розкладу та, відповідно, контракту».

Також Бондаревич із посиланням на інформацію з неофіційних джерел повідомляв, що ті тридцять тролейбусних опор, які встановлюють на Набережній, імовірно, позичили у білорусів, бо директор організації, яка виграла тендер на постачання тролейбусних опор, начебто зник із 20 млн рублів авансу, а заводу-виробнику нічого невідомо про це «замовлення».

«Виходить, Брянську міську адміністрацію в особі конкурсної комісії «кинули» на 20 мільйонів рублів?», – запитує експерт.