Китайські «дублі» запчастин до іномарок подорожчали вдвічі, деякі оригінали – вдесятеро
16.06.2022   //  

Автозапчастини в Криму суттєво здорожчали, більш того, деякі деталі взагалі неможливо купити. Тим часом в автосалонів в рази зменшилися рівні продажу і попри проблеми з запчастинами до іномарок попит на російські машини не виник.

Про це повідомляє видання ForPost.

Журналісти видання поспілкувалися з власниками СТО та автосалонів і з’ясували, що запчастин до імпортних автомобілів 2020-2021 років випуску просто фізично немає і їх неможливо купити ні за які гроші. Виробники роблять деталі таких автомобілів унікальними, тож замінити їх запчастинами від інших моделей не можна.

Як розповів директор автосервісу Володимир Нижурін, у багатьох випадках клієнтам не можуть виконати ТО через відсутність фільтрів.

«Люди приходять – ТО коштувало 12, а тепер 25 (тисяч рублів – ред.). Просто поміняти масло в моторі коштувало 7, стало 15 (тисяч рублів – ред.)», – каже Володимир Нижурін  (для переведення сум у гривні діліть приблизно на три).

За словами директора автосервісу, ціни на «дублі» запчастин, виготовлені в Китаї та Південній Кореї, зросли вдвічі. А ціни на оригінальні запчастини виросли у 3-10 разів. Проте, попри відносну «дешевизну» китайських аналогів, ставити їх автосервіс відмовляється, адже вони служать лічені дні й клієнти швидко повертаються з претензіями і вимагають заміни по гарантії.

Значно подорожчали шини – на 70% у порівняні з серпнем 2021 року, тож використовувати стару «резину» доводиться до останнього.

Генеральний директор одного з кримських автосалонів Тимур Павліков розповів, що раніше протягом місяця його салон продавав 20-30 автівок. В літні місяці ще минулого року вдавалося продати по 50 автівок. Однак вже у квітні рівень продажів впав до 10 машин, у травні продали всього 5. За словами Павлікова, здорожчання запчастин до імпортних автомобілів не потягло за собою зростання попиту на продукцію російського автопрому. Купувати російські машини люди не хочуть.