Китайці почали поглинання Росії: місто на Далекому Сході вводить китайську мову в усіх школах
16.06.2022   //   2 Переглядів

У всіх школах Благовіщенська з початку наступного навчального року викладатимуть китайську мову. Про це повідомив губернатор Амурської області Василь Орлов на зустрічі з генконсулом Китайської народної республіки напередодні відкриття руху автомобільним мостом Благовіщенськ-Хейхе, передає «Сибір.Реалії».

«У нас великий досвід дружби – багато спільних культурних, спортивних заходів. Сьогодні спецклас із глибоким вивченням китайської мови є лише в одній школі. Знаю, що у Хейхе така ж робота ведеться», – цитує губернатора сайт уряду.

Китайський Хейхе та російський Благовіщенськ розташовані через річку один від одного і пов’язані між собою мостом, що відкрився 10 червня. Будівництво мосту завершилося ще два роки тому, але відкриття відкладали через пандемію коронавірусу. Він відкритий для вантажних перевезень, проїхати на легковому автомобілі там ще не можна. Проїзд коштує в середньому 8700 рублів (орієнтовно 2300 грн).

Після початку вторгнення Росії в Україну Китай публічно не підтримує жодну зі сторін. Зокрема, глава МЗС Ван І заявив, що Китай поважає територіальну цілісність та суверенітет України. При цьому з китайського магазину додатків компанії Huawei зникли кілька додатків російських банків (сама компанія пішла з Росії), а китайський Тік-Ток заблокував акаунт Russia Today DE і видалив усе відео та його передплатників. Також Китай різко скоротив постачання до Росії критично важливої ​​високотехнологічної продукції.

Американські джерела вважають становище китайської влади скрутним. На їхню думку, Китай намагається одночасно «бути з Росією, публічно демонструвати нейтралітет і не наражатися на фінансовий ризик». Експерти відзначають, що це складне завдання.