Росія на порозі найбільшого в новітній історії падіння роздрібної торгівлі
14.06.2022   //  

Вторгнення в Україну призведе до одного з найгірших показників динаміки падіння роздрібного товарообігу за всю новітню історію Росії. Падіння становитиме від 10% до 12%. Як повідомляє «Retail.ru», про це розповів генеральний директор аналітичної компанії «INFOLine» Іван Федяков на форумі «Тиждень російського рітейлу 2022».

Експерт зазначив:

«У квітні роздрібний товарообіг у Росії обвалився на 10%. В окремих секторах ситуація є катастрофічною. У травні зниження за ключовими показниками посилилося. Є ріст категорії продуктів харчування, проте він багато в чому пов’язаний з інфляцією. У решті категорій товарів народного споживання фіксується зниження».

За останній місяць продажі одягу впали на 36%. Автомобільний ринок просів на 80%.

Серед причин зниження обігів роздрібної торгівлі Іван Федяков назвав погіршення фінансового стану домогосподарств, а також сильну закредитованість населення. При цьому зростання доходів росіян найближчим часом не передбачається. За прогнозами «INFOLine», у 2022 році доходи населення впадуть на 12% – цей показник більший, ніж у пандемію. Вже зараз понад 19 мільйонів людей у ​​Росії живуть за межею бідності.