В Криму переходять на китайські протези, російські випускають не спеціалізовані виробники
11.06.2022   //  

В Криму з американських та німецьких ендопротезів переходять на китайські та російські. Російські заводи з обсягами замовлень не справляються і якість їхньої продукції сумнівна.

Про це повідомляє видання «ForPost». 

Видання спробувало створити оптимістичний матеріал про імпортозаміщення, однак оптимізму виявилося небагато – приховати стан речей за розмовами про майбутній гіпотетичний експорт високотехнологічних російських протезів в «союзні республіки» не вдалося.

Севастопольський хірург і кандидат медичних наук Геннадій Олініченко у коментарі виданню стверджує, що  західні ендопротези – американські та німецькі – хоч і не масово, але продовжують ставити в Криму. Проте Олініченко визнає, що великі імпортні контракти розірвані.

«Великі імпортні контракти зараз розірвалися, і всі переходять на вітчизняні чи китайські ендопротези. На них заявок раніше було набагато менше, і зараз заводи не справляються», – цитує хірурга видання.

Погіршують проблему складності із логістикою – імпортні протези везуть потягами, аеропорти закриті.

Західну продукцію імпортозаміщують китайською або тією ж західною, але випущеною за ліцензією в Росії. Виробництво кульшових протезів вдалося налагодити краще, ніж колінних, – їх випускають у Новосибірську, Казані, Рибінську, Обнінську. Колінні виготовляють у Воронежі, але основна маса – китайська, розповів хірург. Однак у відповідь на питання про якість російських протезів Олініченко зміг сказати лише про те, що новосибірські «начебто непогані».

На «якості» російських ендопротезів позначається те, що їх, як правило, випускають виробники, що не спеціалізуються на медтехніці. Протези роблять заводи, які не дотичні до медицини і для яких імплантати – попутне виробництво, що дозволяє триматися на плаву коштом держзамовлення.

Всі перспективні розробки й дослідження, що велися в Криму, припинили своє існування.