Сибірські ЗМІ видаляють свої сторінки з списками загиблих в Україні, бо це «держтаємниця»
10.06.2022   //  

Ряд сибірських медіа після рішення суду, який визнав список загиблих в Україні військових, опублікований на сайті псковського видання 60.ru, «державною таємницею», також видалили аналогічні списки, повідомляє «Сибір.Реалії».

Сторінки з іменами загиблих в Україні російських воєнних видалили видалили новосибірське видання ngs.ru, красноярське ngs24.ru і омське ngs55.ru.

Крім того, до них приєдналися челябінське 74.ru, єкатеринбурзьке E1.ru, краснодарське 93.ru і самарське 63.ru, що входять в Shkulev Media Holding.

Нагадаємо, позов до видання 60.ru подав військовий прокурор 73 військової прокуратури гарнізону Балтійського флоту. Він зажадав визнати список загиблих інформацією, забороненою для поширення у Росії. Списки загиблих було зібрано з відкритих офіційних джерел.

Суд постановив, що дані про загиблих «розкривають втрати особового складу у воєнний час, у мирний час у період проведення спеціальних операцій», та відніс відомості до держтаємниці. Максимальне покарання за статтею про розголошення держтаємниці у Росії становить сім років колонії.

24 лютого Роскомнагляд під загрозою блокування зажадав від російських ЗМІ використовувати у висвітленні вторгнення в Україну лише «офіційну російську інформацію». При цьому російська влада наполягає на дотриманні своєї термінології, згідно з якою вторгнення в Україну має іменуватися «спеціальною військовою операцією», а не війною. За три місяці війни відомство заблокувало понад тисячу сайтів.