Ресторани в РФ підвищили ціни на вино, щоб покрити збитки від збіднілих клієнтів
10.06.2022   //   1 Переглядів

На російському ринку спостерігається різкий ріст цін на вина. Тихі вина подорожчали на 8%, ігристі – на 5%. Середня вартість пляшки вина об’ємом 0,75 літра коштує 380 рублів, ігристого – 320 рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на три).

Казанський економіст, керівник Центру розробки бізнес-планів «Позитив Консалтинг» Ігрек Галамов в інтерв’ю місцевому сайту «Рrokazan» розповів про причини подорожчання.

Зокрема, зросла вартість корка, який постачається з-за кордону. Імпортні станки для виготовлення корків потребують технічного переоснащення і ремонту. Також на здорожчання впливає фарба для скла, теж імпортна.

«У виробництві скла 20% становить валютна складова. Одні лише фактори, пов’язані з упаковкою продукції, сильно впливають на ціну», – зазначив економіст.

Окрім фактора неврожайності, який впливає на здорожчання вина, економіст назвав падіння рівня доходів росіян.

«Через зниження купівельної спроможності населення багато ресторанів, заточених під продаж алкоголю, змушені підвищувати ціни на вино, – прокоментував Галямов. – Коли споживання напою зменшується, для забезпечення середньої рентабельності закладу доводиться підвищувати ціну на нього».

Нагадаємо, що у зв’язку із санкціями чимало фірм зупинили торговельні відносини з Росією. Тепер там змушені змінювати логістичні маршрути доставки звичних товарів, що впливає на кінцеву ціну.