За ціну однієї ракети «Іскандер» Росія могла б витягти з-за межі бідності всю Псковщину
27.05.2022   //   2 Переглядів

За межею бідності живе 15% жителів Псковщини. Про це написала «Псковська губернія». Щоб довести їхні доходи до межі бідності, вистачило б вартості однієї ракети «Іскандер».

За даними Псковстату, в 2021 році 14,6% населення області жили із грошовими доходами нижче від межі бідності. Це 90,5 тисяч жителів регіону. Межа бідності торік становила 11 975 рублів на місяць (для переведення сум у гривні діліть приблизно на три). Щоб довести грошові доходи цих людей до межі бідності, знадобилось би 304,1 млн рублів на місяць.

По курсу НБУ перед нападом Росії на Україну ця сума дорівнювала близько $4,00 млн.

За даними «Mind», у 2016 році Вірменія купила у Росії «Іскандери». Орієнтовна вартість чотирьох ракетних комплексів склала від $70 млн до $100 млн. Один комплекс включає чотири ракети і шість машин забезпечення, тому вартість однієї ракети може складати від $4 до $6 млн. Отже, вартості однієї ракети «Іскандер», якими Росія обстрілює Україну, вистачило би, щоби на місяць підтягнути до межі бідності всіх злиднів Псковщини.

Точної статистики по кількості випущених «Іскандерів» немає. «Тексти» писали, що на 6 квітня Росія використала в Україні понад 500 штук. У травні військовий експерт Сергій Згурець розповідав «НВ» про виснаження запасів ракет «Іскандер» у Росії. За даними з доступних йому джерел у США та Україні, із 900 балістичних ракет залишилося 200.