У Росії визнали, що санкції зроблять її молочну галузь відсталою: «Стріляємо собі в ногу»
27.05.2022   //   1 Переглядів

Санкції призведуть до технологічного відставання молочної галузі Росії. Про це заявив директор Центру вивчення молочного ринку Михайло Міщенко під час XIII Молочної Олімпіади в Казахстані. Тези виступу та презентацію опублікувало «The DairyNews».

Експерт сказав, що нині загальний курс Росії схожий на те, що ми «стріляємо собі в ногу»:

«Війна колись закінчиться, але глобальна конкуренція залишиться, і тут ми зіштовхнемося з тим, що технологічне відставання промисловості в Росії призведе до падіння конкурентоспроможності».

У якості прикладу він згадав ситуацію з упаковкою для молочної продукції, нагадавши, що «ЯрМолПрод» повідомив про необхідність суттєво спростити упаковку внаслідок її дефіциту. Міщенко додав, що крім спрощення та вибору дешевших пакувальних рішень, переробникам доведеться скорочувати і серйозно змінювати асортиментний портфель.

Також Міщенко під час свого виступу розповів, що у Росії найвища ціна молока – $59,26 за 100 кг або 34,90 рублів за 1 кг. Для порівняння у Казахстані вартість молока становить $57,92 за 100 кг, у США – $55,31, а в Україні – $41,70. «Це пов’язано з тим, що РФ стримує курс долара та умовно міцний рубль дає низьку конкурентоспроможність для експорту. Хоча про який експорт із Росії сьогодні можна говорити», – зауважив він.

В його презентації сказано, що в 2022 році число людей, які страждають від недоїдання, виросте ще на 30-50 мільйонів та що головною причиною цього стане війна в Україні.

Висновки щодо Росії він зробив такі:

  • Росія і Білорусь остаточно стали одним ринком;
  • у Росії експортного потенціалу більше немає (за винятком ЄАЕС);
  • технологічне відставання російської промисловості та падіння конкурентоспроможності;
  • скорочення і спрощення асортименту;
  • споживання на душу населення скоріше за все не скоротиться;
  • обсяг ринку буде падати за рахунок скорочення населення;
  • перехід на абсолютно державне регулювання цін;
  • можлива націоналізація виробництв.