Імпортозакінчення: у сирзаводу на Псковщині зосталось заквасок із Європи на два місяці
26.05.2022   //   1 Переглядів

Імпортна закваска для виробництва сирів у Великих Луках Псковської області скінчиться через два місяці. Про це пише «ВЛуки.Ру» за даними «Псковського агентства інформації».

Президент групи компаній «Кабош» Дмитро Матвєєв розповів, що під час виробництва сирів «Кабош» використовує закваски тільки імпортного виробництва. Йдеться про постачання з Нідерландів, Данії, Австрії та інших європейських країн. Однак тепер у компанії замислилися про заміну частини сировини через можливі збої в поставках.

«Але, на жаль, ці закваски ми не зможемо замінити на наші російські», – наголосив Матвєєв.

Він пояснив, що для виробництва кефіру, сметани та інших традиційних товарів у Росії можна знайти закваску.

«Але для виробництва сирів потрібні специфічні закваски, ферменти і все це сьогодні імпортного зразка», – зауважив президент ГК «Кабош».

Компанія виробляє понад 35 видів сирів, і кожен із них потрібує своєї закваски, у деяких випадках – комбінації із двох-трьох. Загалом на підприємстві використовують 150-200 видів заквасок. «Запаси є, але їх вистачить на місяць-два», – підсумував підприємець.

Раніше «Известия» писали, що російські молочники бояться залишитись без поставок європейських заквасок внаслідок санкції проти Росії за напад на Україну. Вони ввозять 80% закваски із Данії, Болгарії, Італії тощо, але запасів вистачить максимум на півроку.