«Крім бравурних звітів нічого немає»: російський сенатор заявив про провал імпортозаміщення
23.05.2022   //   1 Переглядів

Сенатор Ради Федерації від Красноярського краю Андрій Клішас заявив про провал імпортозаміщення і вважає, що економіка країни має лише звіти відомств.

Заяву Клішаса в його Телеграм-каналі цитує видання «NGS.RU».

«Окрім бравурних звітів галузевих відомств немає нічого. Наші люди це бачать і за товарами народного споживання і в багатьох інших сферах», — написав сенатор.

Так Клішас погодився з головою Національного антикорупційного комітету та членом СПЛ Кирилом Кабановим, який раніше заявив, що програма імпортозаміщення «провалена повністю». Посадовець звинуватив деяких керівників у бажанні «пересадити нашу промисловість, а разом із нею економіку на нову, тепер китайську голку», помінявши логістику закупівель та «інвесторів».

Раніше «Наші гроші» вже повідомляли, що РФ провалила імпортозаміщення медтехніки, імпортна частка якої на ринку медобладнання якої досягала 80%. Схожа ситуація  для нержавіючих та спеціальних сталей, де понад 90% внутрішнього споживання нержавіючого листового гарячекатаного та холоднокатаного прокату становить імпортна продукція.

Не краща ситуація в регіонах. Наприклад аграрії Волгоградської області потерпають від нестачі імпортного насіння, бо з власного насіння помідори «гумові». А у Брянській області, де під виглядом імпортозаміщеної продукції місцевих молочників виробляють фальсифікат, заявили що програма «доведе до моргу».

Також раніше російський економіст заявив, що імпортозаміщення в Росії не буде миттєвим, а переорієнтування на Схід призведе до ще більшої залежності.