Володимирським орнітологам через санкції нічим кільцювати птахів
22.05.2022   //   1 Переглядів

У орнітологів і співробітників Дирекції особливо охоронних природних територій, які зараз займаються кільцюванням пташенят мохноногих сичів у В’язниківському районі Володимирської області, виникли труднощі з нестачею матеріалів для кільцювання. Постачання з Польщі припинили, запасів мало, а вітчизщняних аналогів не виробляють.

Про це пише володимирське видання «Зебра ТВ».

«У нас у Росії масово кільця не виробляють взагалі. Поставляти з Польщі зараз не виходить, політичні моменти з пересилками ускладнюються. Є варіанти, що знайдеться можливість якось безпосередньо постачати, або думатимуть наші, як робити самим, тому що в СРСР у нас кільця робили самі. В принципі, це просто платівка зі сплаву заліза, сталі та алюмінію, на якій викарбуваний номер», – коментує ситуацію секретар регіонального відділення Спілки охорони птахів Росії у Володимирській області Юлія Буянова.

Втім орнітологи побоюються, що якщо кільця і будуть виробляти в Росії, у них не буде можливості отримати їх безкоштовно і на них доведеться шукати гранти. Ще один виробник кілець у Татарстані робить їх лише для великих хижих птахів.

«Зважаючи на все, цього року ми, швидше за все, більше сичать кільцювати не будемо, бо неможливо зараз дістати кільця», – каже Юлія Буянова.

З кільцями для інших птахів, таких як сплюшки чи сова бородата, у володимирських орнітологів поки все гаразд.

До цього випадку наслідки введених проти країни-агресора санкцій відчували лише власники домашніх тварин. Наприклад у Твері шалено подорожчали зоотовари, а у Новосибірську через зникнення імпортних таблеток від кліщів, очікується ріст захворюваності серед собак і котів.