«Це жах». Надрукувати дипломні роботи студентам Нижнього Тагілу стало дорожче в два-п’ять разів
21.05.2022   //  

Через різке зростання цін на папір та послуги друкарень роздрук дипломних робіт став для тагільських студентів не по кишені. При цьому електронним варіантом роботи дозволяється користуватися лише в одному тагільському вузі.

Про це пише виданні TagilCity.ru.

23-річна п’ятикурсниця Наталія бідкається, що за кілька місяців ціна роздрукування випускної кваліфікаційної роботи (ВКР) збільшилася вдвічі-втричі. При цьому, бюджетний варіант послуг випускникам доведеться ще пошукати: у деяких друкарнях вартість друку підвищили вп’ятеро.

«На передзахист та захист друкований варіант. Тобто друкувати доведеться мінімум два рази – це жах», обурюється Наталя.

Не врятує і заздалегідь куплений принтер – у 1,5-2 рази зросли ціни на картриджі та вдвічі зросла ціна на папір. Сьогодні вартість паперу, хоча і дещо знизилася, але лишається в діапазоні 500-600 рублів замість звичних 200-250 (для переведення сум у гривні діліть десь на три).

«Я друкую всі роботи вдома, але папір зараз коштує непідйомних грошей. З огляду на те, що ми друкуємо курсові, доповіді, контрольні — дуже дорого!», — пожалілася студентка місцевого педвузу.

До речі, друкувати випускні кваліфікаційні роботи не обов’язково, їх можна подавати в електронному вигляді.  Цього року Міністерство освіти і науки нагадало вишам про це, але тагільські установи не поспішають сприяти впровадженню електронного документообігу. В Нижньому Тагілі на електронну форму зберігання ВКР перейшов лише один навчальній заклад – філія Уральського Федерального інституту.

В усіх інших працюють по-старому: випускники мають роздрукувати та «прошити» випускну кваліфікаційну роботу, оскільки вона зберігається в архіві навчального закладу протягом кількох десятків років.

За підрахунками редакції, щоб надрукувати випускну кваліфікаційну роботу студентові цього року треба знайти десь 1,5 тисячі рублів. Як поясняють журналісти, у середньому ВКР повинна містити: для бакалавра від 50 до 60 сторінок, для магістра – від 80 і вище. До війни роздруківка однієї сторінки коштувала 3 рублі, після – від 7 до 15 рублів.

Тобто просто за друк (не враховуючи графіки та картинки) випускник заплатить 350-750 рублів. До війни за 50 сторінок студент заплатив би лише половину від цієї суми. Далі роботу треба переплести. Вартість цієї послуги залежить від обсягу, але ціни стартують з 150 рублів. Але у вузах воліють приймати роботи в твердій палітурці, тому плюсуємо ще десь 700-800 рублів.

Загалом на роздруківку та «прошивку» самої скромної випускної кваліфікаційної роботи студент витратить від 500 рублів до 1,5 тисяч. Якщо робота об’ємніша і вона містить кольорові зображення – ціна зростає ще.