Офіційний сайт Псковщини не відкривається, бо через санкції неможливо продовжити сертифікати безпеки
21.05.2022   //   0 Переглядів

Сайт адміністрації Псковської області pskov.ru і пов’язані з ним ресурси не відкриваються через санкції. Про це пише «Псковська губернія» з посиланням на Телеграм-канал області.

Виконувач обов’язків начальника управління цифрового розвитку та зв’язку адміністрації Псковської області Віталій Рахманов розповів, чому виникла ця ситуація:

«19 травня 2022 року закінчили свою дію сертифікати SSL для домену pskov.ru. У зв’язку з санкційними обмеженнями продовжити існуючі сертифікати неможливо. Наразі завантажені та працюють SSL сертифікати видані посвідчувальним центром Міністерства цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій Російської Федерації. Для того, щоб вони підвантажилися та коректно працювали, необхідно скористатися Яндекс.Браузером».

Повідомляється, що зараз управління «веде роботи з отримання нових сертифікатів».

Нагадаємо, в Росії та Білорусі у березні 2022 року, після вторгнення Росії в Україну, перестали працювати основні компанії, які видають сертифікати безпеки SSL та TLS для вебсайтів, а саме GeoTrust, Sectigo, DigiCert, Thawte, Rapid. Наявність цих сертифікатів означає, що ресурс надійно захищений і через нього можна передавати персональні дані.

Що ж до Яндекс.Браузера, то в квітні користувачі мережі звернули увагу, які зображення видають пошукові системи Яндекс і Google при введенні запиту «Буча». На той момент російський пошуковик не показував знімків розбомбленого передмістя Києва, трупів на вулицях та інших фотодоказів воєнних злочинів російської армії. Тобто Яндекс блокував усі фотографії Бучі після звірств окупантів. Натомість у Google були фото руйнувань.