За час вторгнення крадіжки в супермаркетах Красноярська почастішали в півтора рази, крадуть для перепродажу
20.05.2022   //   1 Переглядів

Кількість крадіжок в супермаркетах Красноярська в березні зросла на 40%. В основному крадіжки відбуваються на касах самообслуговування, а крадені продукти йдуть «під реалізацію».

Про це пише місцеве онлайн-видання «NGS24» з посиланням на мережу супермаркетів «Командор».

«Люди «забувають» відсканувати один чи кілька товарів. Роблять це найчастіше усвідомлено, і не лише неблагополучні на перший погляд люди, а й представники всіх категорій населення: діти, дорослі, забезпечені і не дуже», – розповідіє директор служби контролю компанії «Командор» Надія Байдель.

Крадіжки «під реалізацію» характеризуються тим, що люди виносять лише один чи два товари, але у великих обсягах.

«Наприклад, крадуть 20 кілограмів сиру чи 40 палиць однієї ковбаси. Відразу стає зрозуміло, що людина не з’їдає це сама, а надалі перепродує на оптових базах, ринках та інших точках збуту», – продовжує директор.

«У роздріб» крадуть усе. Але найчастіше те, що дорожче і що легше сховати: сир, ковбасу, каву, алкоголь, шоколад, косметику та парфумерію.

Журналісти цитують матеріал РБК з дослідженнями про збільшення кількості крадіжок у російських супермаркетах з кінця лютого до квітня: «За три місяці 2022 року в одному магазині в середньому фіксувалося близько 130 крадіжок, що на 18% більше, ніж на рік раніше».

До топ-5 категорій увійшли кондитерські вироби (19% усіх крадіжок), ковбаси (16%), алкоголь (14%), сири (13%), кава та какао (7%). Середня вартість вкрадених товарів становила 1500 рублів, що у 25% більше, ніж рік тому. На касах самообслуговування покупці стали красти на 34% більше, ніж у 2021 році.

«Наші гроші» раніше писали, що власники торгових мереж прогнозували ріст крадіжок у супермаркетах це минулого місяця, а також склали новий портрет російського крадія: жінки старше 50-60 років в пристойному одязі з емоційним надривом.