В Омську власники торгових центрів просять владу знизити тарифи, щоб відкласти смерть їхніх ТЦ
20.05.2022   //   1 Переглядів

Власники та керівники омських торгових центрів звертаються до губернатора Омської області Олександра Буркова з проханням пом’якшити податкове навантаження, оскільки війна проти України та накладені через це на Росію санкції поставили їх на межу виживання. Це звернення має бути розглянуте 19 травня на засіданні регіонального закзібрання, повідомляє newsomsk.ru.

«Нинішні економічні умови після оголошення «спеціальної операції» в Україні та параду санкцій проти РФ поставили найбільші торгові центри міста Омська на межу виживання. Фактично сьогоднішні операції у всіх сегментах непродовольчих товарів здійснюються на колишніх запасах. Перспективи на звичних логістичних напрямках відсутні. У торгових центрах значно знизився трафік покупців у магазинах. Підприємці змушені жорстко економити через падіння виторгу. Увага традиційних відвідувачів змістилася у бік продовольства», – зазначають власники торгових центрів у своєму зверненні.

«Доходи від здавання площ в оренду різко впали в епоху пандемії, коли частина торгових точок припинили роботу, частина працювали із суттєвими обмеженнями. Сьогодні зниження ставок та перегляд з фіксованої оплати на плаваючу вимагають рітейлери. На думку експертів, торгові площі можуть спорожніти за поточних умов до 50%. Вже зараз ряд магазинів закрито, а ряд магазинів розірвали договори та залишили площі», – сказано у документі.

«У зв’язку з цим загрозливими виглядають липневі підвищення тарифів у сфері ЖКГ. Торговим центрам доведеться заплатити ще більше за електроенергію, воду та тепло. Підвищення становитиме у середньому 5%. Взяти на це гроші нема звідки. Ковтком повітря в такій ситуації, на наш погляд, став би перегляд шкали ставки на майно для торгових центрів. Попередній склад уряду Омської області приймав корективи до 108-ї постанови в 2016-17 роках ще в доковідну епоху, до початку «спеціальної операції» в Україні, з урахуванням стабільного розвитку споживчого ринку та оцінки економічного зростання в Росії. Над цими прогнозами вже посміявся час», – йдеться у зверненні.

Вони просять губернатора «розглянути можливість зниження податкової ставки на майно для найбільших торгових центрів на 2022 рік до розміру «0,5%» (замість «2%»)». «Це дасть шанс вижити за нинішніх найважчих умов і відкладе клінічну смерть торгових центрів Омська», – кажуть підприємці.

Під зверненням підписалися близько 10 власників та топ-менеджерів ТЦ.