«Приховати «російський слід», аж до зміни імен та прізвищ»: казанські ІТ-шники про еміграцію колег
19.05.2022   //   1 Переглядів

ІТ-спеціалісти Казані (РФ) через санкції продовжують виїжджати за кордон, психологічний фон в російській галузі став напруженішим.

Як пише сайт «Кazanfirst.ru», до введення санкцій казанський ІТ-сектор активно розвивався, проте зараз спостерігається відтік іноземних клієнтів, а самі айтішники мігрують за кордон, намагаючись зберегти бізнес. Основними напрямками зміни «прописки» стали Грузія, Туреччина, Вірменія, Дубай.

«Багато компаній, які хотіли виходити на найцікавіші ринки Європи та США, попрощалися зі своїми планами і досі намагаються зрозуміти, що робити у новій реальності, – каже Булат Ганієв, співвласник та керуючий партнер компанії «Технократія». – Хтось повністю перевозить компанії та намагається приховати «російський слід», аж до зміни імен та прізвищ. Хтось переорієнтує роботу на незакриті для Росії країни, намагаючись якось розібратися у тонкій справі Сходу та різноманітті латиноамериканських культур. Хтось переорієнтується на внутрішній ринок».

Також айтішники змушені придумувати способи оплати через інші країни необхідних для роботи сервісів, адже без них неможливо створювати цифрові продукти.

Санкції торкнулися не лише ІТ-спеціалістів, а й студентів. Першокурсниця Інституту інформаційних технологій та інтелектуальних систем Каміла Дмитрієва розповіла, що обмеження торкнулися і навчальних сервісів, серед яких «Cisco», який заблокував усіх користувачів із російськомовними анкетами. Цей сервіс дозволяв вивчати основи інформаційних технологій, але зараз доводиться шукати різного роду «лазівки».

Окрім технічних обмежень студенти та працівники IT-сфери зазначають, що психологічний фон став напруженішим. Айтішники переживають, чи працюватиме інтегроване середовище розробки програмного забезпечення або вебсервіс для хостингу IT-проектів.