Недобитих пандемією донищать санкції: у Воронежі спорожніли фітнес-клуби
19.05.2022   //   1 Переглядів

У фітнес-клубах Воронежа падає кількість клієнтів та відвідуваність. Наразі в клубах порожні тренажери, нерозпродані абонементи та нудьгуючі адміністратори.

Про це повідомляє видання «Вести Воронеж».

Фітнес-клуби у Воронежі втратили багато клієнтів під час пандемії та продовжують стрімко втрачати відвідувачів і шанси вижити сьогодні. ТВідвідуваність впала на 40%. Прибуток також впав удвічі, зізнаються власники клубів. Утримувати зал, якщо ти не є власником приміщення, стало невигідно.

Попри те, що фітнес-клуби ще сподіваються відновитися, аналітики навпаки очікують ще більшого падіння попиту та зростання витрат для бізнесу. Колишні клієнти фітнес-клубів обирають безкоштовну альтернативу – стадіони.

Як повідомляв «КоммерсантЪ», витрати на витратні матеріали, прибирання, дотримання санітарних вимог та орендну платню вітчизняних фітнес-клубів зросла на 30%.

За оцінкою президента Асоціації операторів фітнес-індустрії (АОФІ) Ольги Кисельової проблемою для фітнес-індустрії може стати обладнання, яке виробляється переважно за кордоном (імпортозаміщення закриває не більше 10–15% ринку силових тренажерів). Також за її словами обсяги відвідуваності та виручки російської фітнес-індустрії через санкції протягом найближчих шести місяців можуть знизитися на 40–50%.

Вплине на занепад фітнес-індустрії й падіння реальних доходів населення і зростання безробіття в країні в цілому.

Завдяки санкціям дорожчає відкриття нових клубів, визнав голова воронезької групи компаній «Хаміна» (включає фітнес-клуби «Тріель» та Publica Fitness) Євген Хамін.

«Клуби треба дуже берегти: ціна їх відкриття зросла на 40%: оздоблювальні матеріали, обладнання, тренажери наша країна практично не виробляє», – пояснив бізнесмен.

Раніше повідомлялося, що через санкції, зумовлені повномасштабним російським вторгненням до України, саратівська фітнес-індустрія зіткнулась з проблемою заміни та ремонту тренажерів.