Волгоградський бізнес переїжджає до Вірменії, але там росіянам вже не так раді
18.05.2022   //   1 Переглядів

Волгоградські підприємці перевозять бізнес та відкривають банківські рахунки у Вірменії, щоб не розоритися.

Як пише сайт «Волгоград.Онлайн», підприємці обирають вірменські банки, бо там працює система SWIFT, яку після введення санкції відключили для багатьох російських фінустанов.

«Насамперед це робиться для роботи із закордонними партнерами. Загалом, це історія не лише малого та середнього бізнесу, а й великих гравців, – розповідає бізнесмен із Волгограда. – Знаю, що так зробили дуже відомі російські великі мережеві магазини техніки, — перевели сотні працівників до Єревану. Оголосили про релокацію, відкрили додатковий офіс: хтось логістику переорієнтує через Вірменію, а хтось просто відкриває офіс, щоб звідти оплачувати в іноземні банки партнерам. Те, що ми зараз не можемо зробити через відключений SWIFT».

Втім, через наплив підприємців вірменські банки почали більш пильно перевіряти заявки. Також вимагають договори з вірменськими підприємцями та цікавляться, чи найматимуть фірми місцевих співробітників.

«Через два місяці після напливу росіян деякі банки відмовляють у відкритті рахунків і заявляють, що не мають наміру бути лише місцем для транзиту грошей. Крім того, якщо спочатку було достатньо для відкриття ФОП чи ТОВ мінімальних документів, то зараз це повний пакет», – розповів юрист з Єривану Варсіне Арутюнян.

Аби відкрити картку для фізособи, банк вимагає надання договору оренди житла. Також вірменські фінустанови повідомляють новоспечені фірми, що у випадку просто перегону коштів, рахунки можуть заморозити. Тому на рахунку має лишатися до 70% коштів.