В Єкатеринбурзі відвідуваність ломбардів та комісійних магазинів подекуди зросла вдвічі
18.05.2022   //   2 Переглядів

Фінансове благополуччя єкатеринбуржців тане на очах – в ломбарди та комісійки городяни активно понесли золоті прикраси, бюджетні телефони, шуби, будівельні інструменти, телевізори та навіть вживані дитячі речі.

Як  пише сайт Екатеринбург Онлайн, за спостереженнями самих робітників кредитних установ, потік екатеринбуржців в ломбарди та комісійки зріс після нападу РФ на Україну.

В ломбардах, що мають магазини, та місцевих комісійних крамницях навіть сформувався свій рейтинг речей, які люди приносять найчастіше.

«Останнім часом стали більше приносити золото. Але взагалі в топ-3 телефони, причому найчастіше не iPhone, а Android, будівельні інструменти та телевізори. Але якщо з ломбардом об’єднаний магазин, то все несуть. Шуби приносять, приносять навіть дитячі беушні речі… Але з речей беруть тільки нові — з бирками і в ідеальному стані, а з шуб — тільки норкові», — пояснив працівник ломбарду Олександр.

Позичальники йдуть і в день, і в ночі. Найчастіше люди закладали золото, бо намагалися заробити на коливаннях курсу долара. У пунктах прийому дорогоцінних металів, об’єднаних із комісійками, у пікові дні відвідувачів стало практично вдвічі більше.

«Багато ломбардів та комісійних магазинів працюють цілодобово. Буває, що вдень прийде людей 10, а вночі — 30. Тобто якщо враховувати і покупців, то приходить людина 50 на добу. Але більшою популярністю користуються саме ломбарди, тобто люди не просто розпродують речі, а закладають їх, щоб зараз отримати гроші, а потім виплатити відсоток і повернути ту саму прикрасу, — каже Олександр. — В останні тижні, як долар поменшав, людей теж поменшало. До того ж, зараз дні зарплати, в такі дні завжди менше людей — за добу близько 30 осіб.

Працівники ломбардів не готові оцінити, наскільки поточна економічна ситуація вплинула на фінансове благополуччя єкатеринбуржців. Кажуть, що картина змінилася, але незначно. Більш конкретних проявів фінансової нестабільності експерти чекають за кілька місяців.

«Відсоток невикупів поки що стандартний, зростання немає, але однозначно можна буде сказати через два-три місяці після закінчення термінів застави», — пояснила віце-президент Асоціації розвитку ломбардів Марія Поспелова.

При цьому самим ломбардам зараз доводиться несолодко. За словами експерта, їх дедалі меншає, бо влада цей бізнес не підтримує. Навпроти, змінює правила гри для власників і впроваджує державну систему у сфері контролю.

Раніше ми писали, що в Волгограді побільшало покупців в секонд-хендах. Тепер там можна зустріти навіть представників влади.