У російських аеропортах закінчується строк експлуатації металевих рамок огляду, можуть перейти на ручний огляд
18.05.2022   //   1 Переглядів

Російська асоціація «Аеропорт» (об’єднує Домодєдово, Пулкове, «Аеропорти Півночі», Далекого Сходу та 30 інших) попросила Мінтранс РФ дозволити аеропортам не списувати іноземне обладнання для огляду багажу та пасажирів після закінчення заданого терміну служби. Техніка розрахована на 10 років, і в багатьох випадках термін вже закінчується, пише «Комерсант» з посиланням на звернення асоціації від 5 травня на ім’я міністра транспорту Віталія Савельєва.

Йдеться про технічні засоби огляду пасажирів, їх ручної поклажі та багажу, вантажів, пошти та бортових запасів. 90% аеропортів РФ оснащені обладнанням із США, Великобританії, Німеччини та Фінляндії.

Термін експлуатації іноземного обладнання встановлений виробником у межах десяти років, після чого його не можна використовувати. «У багатьох аеропортах ці терміни закінчуються найближчим часом», – йдеться в листі.

Через санкції замінити вказане обладнання на нове неможливо.

«Аеропорти будуть змушені перейти на ручний та візуальний огляд, що може призвести до колосальних багатогодинних пробок у зоні спецконтролю, а в деяких випадках до ненавмисних помилок», – сказано в зверненні.

За оцінкою асоціації, імпортозаміщення та переоснащення російськими засобами огляду займе не менше п’яти років, і єдиний вихід – повернути практику «продовження ресурсів», яка до 2016 року проводилася за розпорядженням Ространснагляду.

Але, як розповіло джерело в одному з великих аеропортів, там сподіваються зберегти відносини з російськими дилерами американської Rapiscan Systems і німецької Smiths Heimann. Перехід на російські аналоги поки не розглядається через сумніви в порівнянні швидкості техобслуговування і виконанні замовлення у встановлений термін.

У кількох аеропортах виданню повідомили, що іноземні постачальники поки що офіційно не розривали свої зобов’язання по сервісу, однак деякі з них заморозили постачання за вже сплаченими договорами без пояснення причин.