Після вторгнення в Україну росіяни стали красти в магазинах на 18% більше, ніж торік
18.05.2022   //   2 Переглядів

У лютому-квітні 2022 року в одному магазині Росії в середньому фіксувалося близько 130 крадіжок, що на 18% більше, ніж в аналогічному періоді 2021 року. Про це пише «РБК».

За три місяці 2022 року в одному магазині Росії в середньому фіксувалося близько 130 крадіжок, що на 18% більше, ніж в аналогічному періоді 2021 року. Це випливає з даних розробника системи розпізнавання осіб «NTechLab», який співпрацює з ретейлерами.

До топ-5 товарів, які у лютому-квітні цього року найчастіше крали, увійшли кондитерські вироби (19% усіх крадіжок), ковбаси (16%), алкоголь (14%), сири (13%), кава і какао (7%).

Середня сумарна вартість вкрадених товарів склала 1,5 тис рублів (для переведення сум у гривні діліть приблизно на три). Це на чверть більше від минулого року. Крім того, на 27% побільшало крадіжок разом із корзинкою, на 34% – на касах самообслуговування.

Топ-менеджер одного з найбільших продовольчих ретейлерів погоджується:

«Зараз «виносять» усе, крадуть частіше та більше».

У компанії, за словами співрозмовника видання, для боротьби із крадіжками посилюють охорону, налаштовують системи відеоспостереження та ставлять замки на дорогі товари, як у «традиційних» категоріях (дорогоцінний алкоголь чи ікра), так і на деяку косметику та предмети побутової хімії.

Керуючий справами групи «Спортмайстер» Сергій Агібалов підтверджує:

«Щойно економіка починає трохи здавати, частішають випадки крадіжки».

У його мережі найчастіше намагаються викрасти продукцію дорогих західних брендів: «Мабуть, якщо ризикувати, то ризикувати на повну». Специфіка «Спортмайстра» не дає можливості закривати товари вітринами, як іноді роблять у продовольчому роздробі, тому особливу увагу, за словами Агібалова, компанія приділяє передпродажній підготовці.

Співвласник мереж «Сім’я» та «Spar Калінінград» Олег Пономарьов теж розповів про зростання втрат і списань:

«Не завжди можливо з’ясувати, збільшуються втрати через персонал або через покупців, але точно з подальшим погіршенням економіки ситуація буде все складнішою. За останні двадцять років у торгівлі в цьому сенсі нічого не змінилося, клептоманів не так уже й багато, крадуть бідні люди та молодь через відсутність грошей чи хуліганських міркувань».

За його словами, крадіжки почастішали у березні 2022 року і, якщо раніше він скорочував кількість контролерів, тепер навпаки збільшує.