Вчителька зі Смоленщини, яку оштрафували за аватарку «НІ ВІЙНІ», не стала її видаляти
17.05.2022   //   59 Переглядів

Вчительку зі Смоленської області оштрафували на 30 тисяч рублів за аватарку та пости у соціальній мережі «ВКонтакті» з написом «НІ ВІЙНІ». Про це повідомило видання «7х7 – Горизонтальна Росія», заблоковане Роскомнаглядом після вторгнення Росії в Україну.

Духівщинський районний суд Смоленської області Росії 12 травня засудив вчительку Олександру Коротаєву із села Шестаково до штрафу в 30 тис рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на три) за статтею 20.3.3 («дискредитація збройних сил РФ»).

Причиною стала аватарка у «ВКонтакті» із написом «НЕТ ВОЙНЕ». Однак учителька не видалила аватарку та виклала фото вироку з тегом #нетвойне. Вона публікує антивоєнні пости та не боїться наслідків, бо інакше в суспільстві не залишиться нікого, хто готовий відкрито висловлювати свою думку. Після суду багато знайомих підтримали її. На думку Коротаєвої, так «формується громадянське суспільство». Вчителька розповіла «7х7»:

«У школі мене хтось підтримує, є й мілітаристи, але ми намагаємось уникати розмов про спецоперацію, бо це породжує конфлікти. Але я бачу, як змінюються настрої в моєму оточенні: якщо спочатку люди раділи перемогам, то зараз виникла тривога через економічну ситуацію. Люди починають розуміти, що ми кудись не туди пішли».

Видання нагадало, що у Псковській області вчителька Любов Жильцова опублікувала у «ВК» фото з антивоєнним плакатом на тлі дошки з магнітами кольорів прапора України. За це на неї склали протокол про дискредитацію армії. У Кемеровській області вчителька суспільствознавства та історії розвішує містом зелені стрічки, щоб висловити ставлення до подій в Україні. Вона засудила війну та не криється від учнів, але «коментує те, що відбувається обережно» через побоювання, що школярі перекажуть її слова батькам.

Крім того, учитель із Сибіру відмовився викладати своїм учням по методичці Кремля про гібридну війну Заходу та війну проти України. Також жителя Петербурга оштрафували за пробіжку в парку в синьому одязі з жовтими написами «Путін крадій» і «Слава Україні».