Через санкції «Aliexpress Росія» звільнила близько 40% персоналу
14.05.2022   //   2 Переглядів

Російсько-китайська компанія «Aliexpress Росія» звільнила 40% персоналу. Це працівники відділів власних закупівель. Про це пише «Retail.Ru» за даними видання «Ведомости».

«AliExpress Росія» почала скорочувати співробітників неактуальних відділів. Звільнення зачепили приблизно 40% персоналу компанії. Скорочення розпочалися ще місяць тому. Першими під них потрапили співробітники тих напрямків, які стали неактуальними після «зміни геополітичної обстановки», тобто внаслідок санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну. Мова передусім про відділи експорту та імпорту товарів (власних закупівель).

Офіційно компанія не коментувала ситуацію, проте дані підтвердили кілька скорочених працівників. «Ведомости» нагадали, що «Ozon» теж заявляв про «оптимізацію проектів».

Партнер російського дослідницького агентства у сфері інтернет-торгівлі «Data Insight» Борис Овчинніков розповів, що зараз усі учасники ринку згортають експорт, включаючи лідера з експортних продажів «Wildberries», який зупинив роботу в кількох країнах Західної Європи. Кількість онлайн-замовлень загалом ринку скоротилася десь на 10% порівняно з березнем, а в більшості інтернет-магазинів спад склав приблизно 30%.

Нагадаємо, «Aliexpress Росія» – це спільне підприємство китайської Alibaba Group, VK (екс-Mail.ru Group), USM та Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ). У квітні «РБК» писало, що на нього нині припадає 98% покупок росіян у закордонних онлайн-магазинах.