У Тамбові зник ажіотаж на цукор, але люди не можуть собі його дозволити за новими цінами
Тамбовські посадовці що опікуються економічною стабільністю регіону, заявили про зниження цін на продукти та зникнення ажіотажу: вартість борщового набору знизилась на 5%, а попит на цукор, полиці з яким у магазинах минулого місяця були пустими, впав у 20 разів.
Проте містяни виступили з різкою критикою та звинуватили посадовців у брехні. Їхні слова наводить видання БЛОКНОТ.Тамбов.
Тамбовчани знаходять сумнівною заяви про зниження вартості борщового набору, який раніше подорожчав на 10%. Зокрема, розкритикували інформацію про нову вартість капусти, ціна на яку, нібито, впала на 8%.
«На вашу думку, народ повинен їсти одну капусту? Подивіться ціни в магазинах і з глузду не сходіть. Який борщовий набір, ціна картоплі, була й стала?», – пише читач на сторінці видання у соцмережі ВКонтакте.
«Однією капустою харчуватися – ніяких грошей не вистачить … Я великий качан купила – 400 руб…»,- відповідає інша (для переведення в гривні діліть приблизно на три).
Щодо причини зникнення ажіотажного попиту на цукор у 20 разів споживачі теж мають своє пояснення: люди не можуть собі його дозволити за новими цінами.
«Хлопці, прапор вам у руки! Збільшуйте ціни ще на 50 відсотків і ажіотажу зовсім не буде! З такими пенсіями та зарплатами ажіотаж буде лише на хліб та молоко, у кращому разі!», – обурюється тамбовчанин у соцмережах.
Загалом ціни на продукти у Тамбовській області зросли на третину і більше. Зокрема цукор подорожчав на 43%, ціна на банани зросла у 1,6 разів, яблука – на 24,8%, горіхи – на 22,5%, більшість фруктів та овочів подорожчали – на 14,5%, мучні кондитерські вироби, молоко та рибне філе – на 11-12%, крупа і бобові – на 10,4%, оселедець та макаронні вироби – на 9,1-9,3% , чай – на 8,9%.
Непродовольчі товари зросли у ціні щонайменше на 11,5%. Товари для садівництва, легкові автомобілі, ювелірні вироби, фотоапарати – подорожчали на 39,8-45,1%; телерадіотовари, холодильники, пральні машини та сірники – на 23,4-33,7%; меблі, інструменти та обладнання, електротовари та інші побутові прилади – на 15,5-19,6%; миючі засоби, парфумерія та косметика, велосипеди, тканини– на 10,3-14,8%; послуги банків, плата за користування кредитом та зарубіжний туризм – до 56%.