У Тамбові зник ажіотаж на цукор, але люди не можуть собі його дозволити за новими цінами
13.05.2022   //   1 Переглядів

Тамбовські посадовці що опікуються економічною стабільністю регіону, заявили про зниження цін на продукти та зникнення ажіотажу: вартість борщового набору знизилась на 5%, а попит на цукор, полиці з яким у магазинах минулого місяця були пустими, впав у 20 разів.

Проте містяни виступили з різкою критикою та звинуватили посадовців у брехні. Їхні слова наводить видання БЛОКНОТ.Тамбов.

Тамбовчани знаходять сумнівною заяви про зниження вартості борщового набору, який раніше подорожчав на 10%. Зокрема, розкритикували інформацію про нову вартість капусти, ціна на яку, нібито, впала на 8%.

«На вашу думку, народ повинен їсти одну капусту? Подивіться ціни в магазинах і з глузду не сходіть. Який борщовий набір, ціна картоплі, була й стала?», – пише читач на сторінці видання у соцмережі ВКонтакте. 

«Однією капустою харчуватися – ніяких грошей не вистачить … Я великий качан купила – 400 руб…»,- відповідає інша (для переведення в гривні діліть приблизно на три).

Щодо причини зникнення ажіотажного попиту на цукор у 20 разів споживачі теж мають своє пояснення: люди не можуть собі його дозволити за новими цінами.

«Хлопці, прапор вам у руки! Збільшуйте ціни ще на 50 відсотків і ажіотажу зовсім не буде! З такими пенсіями та зарплатами ажіотаж буде лише на хліб та молоко, у кращому разі!», – обурюється тамбовчанин у соцмережах.

Загалом ціни на продукти у Тамбовській області зросли на третину і більше. Зокрема цукор подорожчав на 43%, ціна на банани зросла у 1,6 разів, яблука – на 24,8%, горіхи – на 22,5%, більшість фруктів та овочів подорожчали – на 14,5%, мучні кондитерські вироби, молоко та рибне філе – на 11-12%, крупа і бобові – на 10,4%, оселедець та макаронні вироби – на 9,1-9,3% , чай – на 8,9%.

Непродовольчі товари зросли у ціні щонайменше на 11,5%. Товари для садівництва, легкові автомобілі, ювелірні вироби, фотоапарати – подорожчали на 39,8-45,1%; телерадіотовари, холодильники, пральні машини та сірники – на 23,4-33,7%; меблі, інструменти та обладнання, електротовари та інші побутові прилади – на 15,5-19,6%; миючі засоби, парфумерія та косметика, велосипеди, тканини– на 10,3-14,8%; послуги банків, плата за користування кредитом та зарубіжний туризм – до 56%.