У містах-мільйонниках РФ почали розпродувати торгові центри через падіння доходів
13.05.2022   //   1 Переглядів

У Росії через падіння трафіку і, як наслідок, доходів власники торгових центрів почали активно розпродувати свої активи. У квітні кількість пропозицій купити такі об’єкти виросло удвічі-втричі порівняно з минулим роком. Про це повідомляють «Известия».

Глава Спілки торгових центрів Булат Шакіров повідомив, що в Росії власники почали активно виставляти на продаж торгові центри. На ринку з’явилося близько 100 об’єктів (загалом у РФ функціонує близько 3 тисяч торгових центрів). Це у два-три рази більше порівняно з аналогічним показником минулого року. Найчастіше намагаються позбутися об’єктів площею 10-50 тис квадратів у Москві та Московській області, Санкт-Петербурзі, Казані та інших містах-мільйонниках. Знакові об’єкти у Москві поки не виставляються.

За словами Шакірова, закордонні мережі, які припинили діяльність у Росії, становили 30-40% орендарів торгових центрів. Без них трафік упав на 10% рік до року і на 25% до 2020 року. Істотно знизився і дохід від продажу та оренди. У Мінпромторгу теж підтвердили падіння трафіку, але додали, що падіння виручки, мовляв, не має критичного характеру.

Гендиректор консалтингової компанії «DNA Realty» Антон Білих підтвердив падіння трафіку на 10%. За його словами, великі моли із західними рітейлерами втратили більше, ніж районні торгові центри. На думку експерта, на продаж виставляють радше об’єкти в регіонах, де купівельна спроможність населення нижча і знижується швидше. При цьому Білих додав: «Зараз дуже складно отримати справедливу ціну за свій об’єкт: покупці ТЦ оцінюють негативну ймовірність розвитку подій, тому радше пропонують найнижчу вартість із можливих. Зниження ж ставок оренди ми поки що не бачимо».