Керівник фірми з виробництва тортів вперше побачив таке підвищення цін на сировину
13.05.2022   //   57 Переглядів

Через санкції після початку війни Росії з Україною ріст цін найпомітніше торкнувся продуктів харчування. Про вплив санкцій на ціни у харчовій промисловості калінінградському виданню «Клопс» розповів Арсен Халатов, керівник компанії «Тортино», яка 25 років займається виготовленням тортів та десертів.

«Кожну кризу ми стійко переносили, — пояснив Халатов. — Однак таке зростання цін на сировину за короткий період часу та різницю між оптовими та роздрібними цінами ми фіксуємо вперше».

Як пояснили в «Тортино», нові умови не дозволяють залишити ціни незмінними.

«Ми використовуємо лише продукти високої якості, без штучних барвників та замінників. Наприклад, олія використовується лише натуральна, з вмістом жиру 82%, — розповів Арсен Халатов. — Звичайно, це впливає на кінцеву вартість, тому що ціни постачальників для підприємств відрізняються від роздрібної ціни на продукти в магазинах. Наприклад, для нас ціна кілограма цукру з 2015 року збільшилася вдвічі, з 39 до 93 рублів (для переведення в гривні – поділіть на три), волоських горіхів – майже втричі, з 300 до 1100 рублів. Інші важливі інгредієнти – борошно, яйця, какао – теж значно подорожчали, це можуть помітити наші покупці, роблячи покупки у магазинах».

В компанії пояснили, що довелося збільшити ціни, але на відміну від цін постачальників, вони піднялися поки лише на 10%.