Ціни на імпортні троянди в Рязані зросли в 1,5 рази і покупці переходять на дешеву гвоздику
12.05.2022   //   0 Переглядів

«Комсомольська правда-Рязань» з’ясувала, як змінилася ситуація на квітковому ринку після запровадження санкцій.

Журналісти «КП-Рязань» пройшлися торговим точкам і поцікавилися, який зараз асортимент і ціни, чи немає перебоїв з поставками.

З’ясувалося, що ціни на імпортні троянди суттєво піднялися. Так, на 80 рублів (зі 139 до 220 рублів) подорожчали еквадорські троянди, які вважаються значно кращими за російські (для переведення в гривні – поділіть на три).

В одному з кіосків стверджують, що ціни виросли в середньому на 10-15%, а на екзотичні види квітів – аж на 30%.

Їхні колеги з квіткового салону з дуже демократичними цінами кажуть, що букети подорожчали дуже відчутно: «Якщо раніше середній чек за букет був 1500 рублів, то зараз – від 2-2,5 тисячі рублів».

Видання також написало, що ситуація з цінами на квіти виходить дуже цікава: продавці в невеликих точках особливих змін у бізнесі не відчули, а от великі оптовики помітили.

«Другий тиждень нам затримують постачання, бо фури не пропускають на кордоні, – розповів співробітник оптового складу живих квітів. – На митниці фури проводять тепер на 3-4 дні довше, але квіти не встигають зіпсуватись, бо їх перевозять машини-рефрижератори. На рязанських складах є квіти з Кенії, Голландії та найбільше – з Вірменії, лідера з постачання троянд. Квітів із Південної Америки поки що немає взагалі».

Оптовики зізналися, що асортимент квітів скоротився, і ціни значно піднялися разом із курсом валют – у 1,5 рази.

Там також розповіли, що особливим попитом зараз користується гвоздика, її відчутно побільшало. Оптові ціни на цю квітку – приблизно 50 рублів за штуку.