Новоросійським морякам загрожує безробіття: кораблі розпродують через борги західним кредиторам
11.05.2022   //  

Російська компанія «Совкомфлот» продасть частину флоту, щоб погасити кредити у західних банках – через це без роботи можуть залишитися моряки з міста Новоросійськ у Краснодарському краї.

Про це повідомляє видання «Новороссийский Рабочий».

«Совкомфлот» – найбільша судноплавна компанія РФ, що працює у таких галузях, як морське транспортування вуглеводнів, обслуговування та підтримка морських розвідок і видобутку нафти й газу. До складу компанії  входить новоросійське підприємство «Новошіп». За даними ЗМІ, для погашення боргів продадуть 40 одиниць, а це фактично третина флоту російської компанії.

У компанії такі данні називають перебільшенням, але скільки насправді кораблів продаватимуть – не зізнаються. Продаватимуть транспорт, експлуатація якого стала не доцільною через санкції.

Видання «Морський бюлетень» дізналося, що вже продано вісім суден, чотири Китаю, чотири – Еміратам. Але точно дізнатися, скільки судів зі 134, які були в Совкомфлоті, залишилося і скільки залишиться в майбутньому, поки неможливо.

Експерт, який прокоментував ситуацію виданню «Новороссийский Рабочий» повідомив, що цілком ймовірно  частина моряків, які працювали в компанії, залишиться без роботи. І якщо офіцери торгового флоту мають більше шансів улаштуватися в інших компаніях, то рядовому складу і морякам-початківцям буде зробити це набагато складніше.

Компанія може спробувати уникнути скорочень, але в такому разі рейси доведеться зробити коротшими, що вдарить по заробітку моряків. З іншого боку, зростуть витрати компанії на зміну екіпажів.