Росіяни почали економити і на житлі: найпопулярнішими стали дешеві погані квартири
10.05.2022   //  

У Росії платоспроможність потенційних покупців впала, тому тепер дешеве погане житло продається набагато частіше та швидше. Про це повідомило видання «Російська газета».

На думку директора управління вторинного ринку агентства нерухомості «Інком-Нерухомість» Міхаіла Куликова, через невизначеність злетіли продажі квартир маленької площі, «убитого» житла чи нерухомості на перших та останніх поверхах різко. Інтерес до таких об’єктів знижується, коли покращується макроекономічна ситуація і у людей виникає впевненість у завтрашньому дні.

Сьогодні житло низької якості користується високим попитом, бо комфортнішу квартиру дозволити собі можуть далеко не всі. Крім того, якщо питання з житлом стоїть гостро і його неможливо ігнорувати, доводиться діяти, виходячи з нинішніх фінансових можливостей.

Квартири на перших та останніх поверхах можуть бути продані з дисконтом у 5-10%. На стільки ж знижується ціна на житло у будинках, розташованих на першій лінії (тобто на відстані приблизно до 50 метрів) від жвавої траси, залізниці або великого транспортно-пересадочного вузла.

Неліквідом зараз є переоцінені квартири. Найчастіше це лоти великої площі у дорогих сегментах ринку. Їх можуть продавати по 3-5 років. Також їх продавці завищують ціни.

Платоспроможність деяких потенційних покупців останніми тижнями погіршилася, а в таких умовах люди не готові навіть мінімально переплачувати за вподобану квартиру.

Ще у березні ситуація була протилежною. На ринку був великий попит на житло з боку тих, хто купує квартиру для вкладення коштів і оренди, а також тих, хто терміново купує квартиру в іпотеку, схвалену за низькими ставками на початку року. «Обидві ці категорії покупців були націлені не на низьку вартість, а на те, щоб придбати варіант, куди можна в’їхати і жити», – каже директор компанії «Житлофонд» Олександр Чорнокульський.