Ракетні обстріли України вже коштують як половина річного бюджету РФ на медицину
10.05.2022   //   10 Переглядів

Журнал Forbes підрахував, що за два місяці війни Росія витратила на ракетні обстріли України 7,5 млрд доларів (станом на 29 квітня, після того продовжуються масовані запуски).

Йдеться лише про вартість високоточних ракет «Калібр», а також «Іскандерів» та «Точки У». За поточним курсом Центробанку РФ, це дорівнює 503 млрд рублів (для переведення в гривні діліть приблизно на три).

Це дуже багато. Але як багато? Редакція «Сибір. Реалії» порівняла це з витратами на медицину. Виявилось, що дворічні потреби «Дитячого клінічного медичного центру» міста Чита становлять всього 0,017% вартості ракет, які Росія за два місяці випустила в Україні. У тому числі і по пологовому будинку в Маріуполі.

Йдемо далі. Згідно з російським сайтом «Держзакупівлі», у 2021 та 2022 роках на придбання ліків для хворих на гемофілію, злоякісні новоутворення лімфоїдної та кровотворної тканин, розсіяний склероз, юнацький артрит та інші важкі захворювання, потрібно 27,53 млрд рублів.

Ця сума становить 5,5% вартості двомісячних ракетних обстрілів українських міст.

У цілому в 2023 році витрати на охорону здоров’я в Росії складуть 1,21 трлн рублів (0,9% ВВП, 4,9% загальних витрат).

Порівняйте цю цифру з ціною ракетного обстрілу України – 502,95 млрд рублів.

Таким чином, на ракетний обстріл України Росія за два місяці війни вже витратила майже половину свого річного медичного бюджету.

І ще трохи порівнянь. Видання звернуло увагу, як справи з ремонтом і реконструкцією доріг у Сибіру і на Далекому Сході, взявши найдорожчі контракти із сайту «Держзакупівлі»:

  • Реконструкція автомобільної дороги «Улан-Уде-Новий Уоян» в Республіці Бурятія – понад 3,2 млрд рублів.
  • Реконструкція автомобільної дороги в Республіці Саха-Якутія 2,2 млрд рублів.
  • Ремонт автомобільної дороги А-393 Южно-Сахалінськ – Оха 1,3 млрд рублів.
  • Ремонт об’єкта «Міст Жовтневий через річку Об» в Новосибірську 2,2 млдрд рублів.

Ці 4 позиції дають у сумі 9,7 млрд рублів або менше 2% вартості вищезгаданих ракетних обстрілів.

Таким чином, зазначає видання, на гроші, які витратили на ракетні обстріли України, можна було б упорядкувати в 50 разів більше доріг і мостів тільки в одному регіоні РФ.

Така ціна війни лише у кількох у цифрах. Про знищені людські життя, зруйновані українські міста, санкції та їх наслідки для РФ тут не йдеться.

Нагадаємо, у держпідприємстві «Прозорро.Продажі» підрахували, що ЗСУ станом на 9 травня знищили російської військової техніки на $19,08 мільярдів. Це у три рази більше, ніж Україна поки що отримала зброї з-за кордону. І це вже точно перевищує всі медичні видатки Росії.