Експерт розповів, у яких країнах Росія може перемарковувати золото для обходу санкцій
07.05.2022   //   1 Переглядів

Російські виробники золотих зливків можуть обходити санкції, перемарковуючи ці зливки у ПАР, Казахстані, ОАЕ та Китаї. Про це розповів директор із розвитку Групи компаній «Інститут геотехнологій» Міхаіл Лєсков в інтерв’ю для каналу «Перший геологічний».

Ведучий спитав, що діється зі збутом золота, чи лишилась можливість продавати його на міжнародних біржах. Лєсков відповів, що лишилась, але трансформувалась. Він нагадав, що LBMA відмовила в статусі Good Delivery російським афінажним заводам. Крім того, за його словами, існує Good Delivery бірж Шанхая та Дубая, але не всі потурбувалися про те, щоб мати ці статуси. Також у заводів залишається можливість переафінажу. Звісно, заводи Швейцарії, Великої Британії та Німеччина відмовляють Росії у цьому, але також є заводи в ПАР, Казахстані, ОАЕ та Китаї. Інші можливості по переафінажу Лєсков вирішив не перераховувати, «щоб нікому непотрібному нічого не підказати».

Довідково:

У березні Лондонська асоціація ринку дорогоцінних металів (LBMA) в рамках санкцій Великобританії, ЄС та США проти Росії за напад на Україну призупинила дію статусу Good Delivery («надійне постачання») для шести російських афінажних заводів, котрі випускають золоті зливки. Асоціація встановлює фізичні характеристики зливків, які використовують при розрахунках на ринку. Характеристики включені в специфікацію Good Delivery. Світові трейдери, які закуповують зливки, наприклад, для інвестиційних фондів, вважають за краще брати метал саме з цим статусом. Отже, його призупинення означає неможливість здійснювати пряме постачання золота на світовий ринок. Однак є сірі схеми, через які Росія може продовжувати експортні поставки золота. Наприклад, переафінаж – перемаркування золота іноземними заводами зі статусом Good Delivery.