Після вторгнення в Україну індивідуальне будівництво у Воронежі впало на 73%
06.05.2022   //   1 Переглядів

У Воронезькій області через санкції в першому кварталі 2022 року обсяг виконаних робіт у сфері будівництва впав майже на 40% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільше скоротилося індивідуальне будівництво – в березні на 73%.

Про це повідомляє видання «Блокнот-Воронеж».

Серед ймовірних причин падіння обсягів будівництва – обумовлене санкціями здорожчання будівельних матеріалів та підвищення банками ставок за кредитами. Ще однією ймовірною причиною вважають дефіцит робочої сили.

Найбільше зниження обсягів будівництва житла відбулося не у великих і середніх компаній, а в індивідуальному будівництві. Першого весняного місяця (у порівнянні з березнем 2021 року) у тих, хто займався індивідуальним будівництвом обсяги будівництва житла скоротилися на 73%.

Під індивідуальним будівництвом розуміють зведення окремих будинків, розрахованих на проживання однієї родини — будувати таке житло (котеджі, таун-хауси) можуть не тільки приватні особи для особистих потреб, а й комерційні фірми.

Що ж стосується «приватників», населенням регіону за рахунок власних та позикових коштів збудовано понад 300 тисяч кв.м. житлових будинків, що на 28,6% менше від загального обсягу приватного житла, зведеного в аналогічному періоді минулого року, повідомляє видання «Воронежские Новости».