Ціни на бензин в Татарстані знизили як «акційні», хоча насправді його просто нікуди дівати через проблеми з експортом
05.05.2022   //   1 Переглядів

Через зменшення експорту нафти у Татарстані збільшили виробництво нафтопродуктів, що створило дефіцит ємностей для зберігання. Це змушує АЗС ще більше знижувати ціни на внутрішньому ринку під виглядом різних «акцій».

Як пише казанський сайт «Бизнес.Online», такі місцеві компанії як «ТАИФ», «Татнефть», «Irbis» знизили вартість бензину на 6-7%.

На АЗС «ТАИФ-НК» протягом травня оголошено знижку 3 рублі за літр будь-якого палива. Мережі «Татнефть» та «Irbis» пропонують знижку 2 рублі на літрі бензину, якщо купувати від 20 до 200 літрів.

Представники паливних компаній виправдовуються, що це не знижки, а традиційні акції до травневих вихідних. Водночас на сайті мережі «Татнефть» останні повідомлення про зниження цін на один рубль за літр пального були ще 2 роки тому.

Оптові ціни на бензин також знизились. За даними профільного аналітичного агентства, протягом 4 березня-4 квітня ціна «92-го» бензину впала на 7%.

«Падіння цін на бензин може бути пов’язане з обмеженнями на експорт продукції на тлі санкцій, профіцитом виробництва продукції та скороченням обсягу вільних місткостей для зберігання палива», – повідомила генеральна Тамара Сафонова, директорка аналітичного агентства нафтогазового сектора.

Про переповненість татарстанських нафтобаз говорить і президент союзу нафтогазопромисловців Геннадій Шмаль. З його слів, потужностей для зберігання пального не вистачає в національних масштабах.

«Перенаправити нафтопродукти навіть у середньостроковій перспективі буде проблематично — на мою думку, для них альтернативних ринків необхідного масштабу не існує. Проблеми з експортом призводять до профіциту на внутрішньому ринку, в рамках якого або доведеться відвойовувати частку на ринку один в одного, або знижувати обсяги нафтопереробки», – визнає профільний аналітик Сергій Кауфман.