«Спецоперація» вдарила по туристичному ринку РФ сильніше, ніж ковід
03.05.2022   //   2 Переглядів

На травневі канікули цього року росіяни залишилися практично без закордону: або країна недоступна, або дуже дорога путівка, або страшно виїжджати за кордон. Проте зросла кількість бронювань російських курортів на травневі свята. Втім, настрій у турагентів все одно сумний, передає «Сибір.Реалії».

За словами виконавчого директора Новосибірської асоціації туристичних організацій Світлани Фоменко, про масовий туризм на травневі свята «в тих обсягах, які були в доковідні роки, не йдеться».

«Зараз росіяни їдуть до безвізових Узбекистану або Вірменії, щоб відкрити валютну картку. Але «картковий туризм» – таки не масовий, а ексклюзивний продукт», – зазначила представниця кемерівської туристичної компанії «Дім Експрес».

Директор мережі турагентств EL MAR з Красноярська Дар’я Телегіна зазначає, що порівняно з минулим роком і тим паче допандемійним часом попит на тури впав на 20–30%.

«Емоційно нам зараз складніше, ніж у пандемію. Тоді ми розуміли, що треба почекати, і все нормалізується. Нині жодної конкретики немає. У такій ситуації виявилася лише наша країна. Від нас закривають повітряний простір, у авіакомпаній вилучають літаки і незрозуміло, коли це закінчиться. Ймовірно, на нас чекає ще одна хвиля закриттів туристичних компаній, бо агенти втомилися», – зазначила Дар’я Телегіна.

Директор агентства «Сам собі мандрівник» з м. Чита Анастасія Налабардіна зазначає, що в регіоні «туристичний попит на травневі свята виявився приблизно на 80% меншим, ніж було до 2020 року».

«Турами Росією клієнти цікавляться. Але вартість турів на Байкал починає конкурувати із вартістю відпочинку в Туреччині. «Спецоперація», звичайно, вдарила по туристичному ринку сильніше, ніж ковід», – додала вона.

Директор хабарівського агентства «1000 країн» Вікторія Хмельнова згадує, що раніше на травневі свята тільки вона сама «особисто бронювала щонайменше 20 сімей», а цього року вона мала «всього три сім’ї».

«Якби Китай відкрився, туди весь Хабаровськ і поїхав би. Але в КНР в’їзд заборонено – діють ковідні обмеження. До Таїланду можна, звичайно, через Москву дістатися (з пересадкою), але ніхто не хоче. На попит вплинула і вартість перельоту. Політ із Хабаровська до Москви подорожчав тисячі на чотири. Зі столиці до Туреччини вартість квитка піднялася на 30%, бо звідти теж літають тепер не чартери, а регулярні лінії. Ну, і політ збільшився на півтори години, тому що треба оминати закритий для російських літаків повітряний простір», – розповідає Вікторія Хмельнова.

За спостереженнями директора хабарівської туристичної компанії «Лідер Тур» Світлани Ганчіної, близько 40% клієнтів їх агентства вирішили, що краще залишаться на дачі, ніж поїдуть на відпочинок кудись у Росії:

«Раніше було дешевше поїхати закордон, ніж відпочити у Росії. Але зараз власники багатьох баз відпочинку теж на 20–30% збільшили вартість проживання».

Керівник новосибірського регіонального відділення РСТ Дмитро Микитченко пояснює, що санкції вдарили насамперед по обсягу виїзного ринку.

«У зв’язку з тим, що накладено санкції на авіаперевезення, на використання повітряних суден, обсяги перевезень зараз значно нижчі від тієї потреби, яка є на ці курортні напрямки. Для операторів, які займалися професійно виїзним туризмом, складається складна ситуація. Якщо у 2019 році у Федеральному реєстрі туроператорів було більше 600 юридичних осіб, то у квітні 2022 року залишилося менше 300», – каже Микитченко.