Шафи та дивани в Єкатеринбурзі подорожчали в півтора рази через санкції
03.05.2022   //   1 Переглядів

Продавці меблів та вбудованої техніки в Єкатеринбурзі через зростання цін на матеріали,  відсутність фурнітури та комплектуючих, підняли ціни в середньому на 40-45%. Після офіційного укріплення рубля ціни значно не змінилися, ринок прогнозує подорожчання ще на 20%.

Про це пише видання «Екатеринбург онлайн» з посиланням на ціни в меблевому центрі «Эма» у Єкатеринбурзі. Актуальні ціни порівнювали з пропозиціями на січень 2022 року.

З кінця лютого вартість шаф та диванів зросла до 45%, столів та стільців – до 20%, матраци стали дорожчими до 45%. Дитячі корпусні меблі в одного з постачальників подорожчали на 13%. Стрибнули ціна на жалюзі – тепер вони дорожчі на 70%.

Найсильніше санкції вдарили по вбудованій техніці – ціні на ці товари злетіли на 100%. Кухні китайського та російського виробництва виросли на 10%, американські – від 20% до 50%.

Олена Балашова генеральний директор «Нега-Групп» (продає ліжка та ортопедичні матраци) розказала, що в січні її продукція здорожчала на 5-10%, тобто на рівень інфляції. А коли лютому-березні почав розкручуватися маховик санкцій, фірма підняла ціни в сукупності на 25-30%.

Після укріплення рубля, фірми трохи опустили ціни. Але ціни можуть зрости через дефіцит іноземних комплектуючих та збільшення вартості матеріалів.

«Та практично все подорожчало. Від 50 до 100% – це клей, тканини імпортні подорожчали, пінополіуретан подорожчав, метал подорожчав, ДСП – все подорожчало, – розповіла Балашова. Ми наразі намагалися у відділі постачання з’ясувати, що все ж таки не подорожчало. Вони не змогли нічого пригадати і не навели жодного прикладу з того, що лишилось на колишньому рівні».

Частина європейських матеріалів взагалі зникла з асортименту через зависокі ціни. А ще європейські постачальники фурнітури не бажають тепер співпрацювати з російськими виробниками.

«У нас наразі є повідомлення про те, що постачальник фурнітури Blum (провідний світовий виробник високоякісної фурнітури для меблів) відмовляється поставляти свою продукцію в росію поки не закінчиться вся ця ситуація. Але є альтернативні варіанти – це Hettich (Німеччина), Bouyard (росія)» – коментує ситуацію на меблевому ринку комерційний директор фабрики «Любимая кухня» Олена Кудрявцева

Деякі продавці прогнозують зростання цін у середньому ще на 20% до літа 2022 року.