В Оренбурзі запустили «банк-тури» в Казахстан, отримати Visa везуть за 270 кілометрів
26.04.2022   //   1 Переглядів

В обласному центрі Оренбурзької області РФ створили новий напрямок бізнесу для обходу західних санкцій – людей везуть до сусіднього Казахстану оформити картки Visa або MasterCard.

Про це пише «АиФ Оренбург».

Місяць тому в РФ перестали працювати платіжні системи Visa и MasterCard, зняти гроші з їх карток стало неможливо. Щоб зняти готівку мешканці Оренбурга  змушені їздити до найближчого закордонного банкомата, а це за 110 кілометрів на пункті пропуску з Казахстаном. Водночас аби оформити «працюючу» картку, треба подолати 270 кілометрів до найближчого банківського відділення у казахстанському місті Актобе.

З 11 квітня Казахстан відкрив сухопутний кордон з РФ і оформити картку в банк-турі можна встигнути за один день.

Видання також пише, що оренбуржцям, які не планують їхати чи щось купувати за кордоном, цілком достатньо російської банківської карти Мир. Проте визнає – якщо розрахуватись на популярному китайському сайті Aliexpress рублями з картки Мир, націнка складатиме 50%.

Альтернативою «банк-туру» називають можливість оформити картку китайської платіжної системи UnionPay, проте жоден з трьох місцевих банків в Оренбурзі їх не видає. А федеральні банки, які є партнерами китайської системи, підвищили ціни на оформлення карток до 10-15 тисяч рублів (щоб перевести ціни у гривні діліть приблизно на 3).

«Карти UnionPay дуже специфічні. Приймають їх далеко не всі банкомати за кордоном, плюс потрібно врахувати, що і при оплаті ними через Інтернет у багатьох банків не спрацьовує система автентифікації 3D-Secure, коли ще потрібно вводити пароль зі смски. В результаті неможливо сплатити, наприклад, купівлю квитків на сайті іноземної авіакомпанії», – повідомив фахівець із безпеки оренбурзького банку Ілля Гайсін.

Нагадаємо, в середині квітня стало відомо, що іноземні банки та магазини стали блокувати російські картки UnionPay, китайська компанія вирішила не втручатися в цю ситуацію.

Раніше стало відомо, що один з російських туроператорів почав продавати тури до Узбекистану для оформлення в місцевих банках карток Visa та Mastercard.