Найбільші IT-компанії РФ повідомляють про дефіцит серверів та систем зберігання даних і просять владу найти їм техніку
26.04.2022   //   10 Переглядів

Найбільші російські IT-компанії мають проблеми при закупівлі обчислювальної техніки – серверів і систем зберігання даних. Про це пише «Комерсант».

За даними видання, VK (раніше Mail.ru Group) минулого тижня направила Мінцифри листа з проханням допомогти в закупівлі «десятків тисяч серверів». За словами співрозмовника «Комерсанта», VK не може закупити на ринку комерційні партії обчислювальної техніки, необхідної як для забезпечення поточної роботи сервісів компанії, так і для масштабування IT-інфраструктури. У Мінцифри підтвердили отримання листа.

Труднощі із закупівлями нової техніки відчуває і «Яндекс». Компанія призупинила багато із запланованих інвестицій у нові та експериментальні сервіси всередині країни та за кордоном на тлі санкцій через ситуацію в Україні.

Джерело на ринку операторів центрів обробки даних підтверджує, що сьогодні в Росії купити комерційні партії нового обладнання фактично не можливо.

«Сервери купити неможливо навіть на вторинному ринку, вживана техніка розлетілася на початку березня, незважаючи на захмарні ціни», – зазначає співрозмовник. Придбати техніку іноземного виробництва неможливо, підтверджує голова напряму «Інфраструктурні рішення» компанії «Крок» Олександр Сисоєв.

Сисоєв вважає, що типові завдання більшості клієнтів можна закрити за допомогою рішень російських виробників, які продовжують здійснювати складання та постачання серверів із власних компонентів. Таких постачальників, за його словами, у Росії не менше десяти. Але опитані учасники ринку стверджують, що запаси російських виробників обчислювальної техніки теж закінчуються.

За словами директора «Промобіта» Максима Копосова, зараз на складах його компанії знаходиться запас комплектуючих лише на кілька сотень серверів.

«Ми пішли шляхом виробництва серверів на російських процесорах, але і з ними зараз важко. У нас є запас у кілька сотень «Ельбрусів», і ще ми замовили близько тисячі «Байкалів», – розповів він. У МЦСТ (виробляє «Ельбруси») і «Байкал Електронікс» на запити видання не відповіли.

За словами співрозмовника на ринку російських дизайн-центрів, у МЦСТ вже практично вичерпані запаси процесора «Ельбрус 8С», проте, каже він, досить велика партія процесорів «Ельбрус 8СВ» є у виробника серверів «Норсі-Транс». Гендиректор «Норсі-Трансу» Сергій Овчинніков не відповів на питання про те, скільки саме серверів і процесорів знаходиться на складах компанії, зазначивши лише, що їх вистачить до 2023 року. Топ-менеджер додав, що його компанія вже підняла ціни на своє обладнання у 2–2,5 рази: «Але до нас ніхто не звертається».