Таксисти Твері скаржаться на рабські умови: «Бачимо життя лише через лобове скло»
25.04.2022   //   1 Переглядів

У Тверській області РФ 18-19 квітня відбулись дві масові страйки водіїв агрегатора «Яндекс.Таксі». Вони скаржаться на довгий робочий день, ціноутворення, закриту інформацію про замовлення та інше. Про це пишуть «Tverigrad.ru» і «Вести-Тверь».

Таксисти збирались 18 квітня біля гіпермаркету «Маяк» у Брусиловому та 19 квітня на парковці магазину чи то «Декатлон» (як пише «Вести-Тверь»), чи то «Леруа Мерлен» (як пише «Tverigrad.ru») у Твері. Вони не приймали замовлення і не виходили на роботу.

Таксистів не влаштовує низький тариф.

«Вісім років тому поїздка від вокзалу до селища Хімінституту коштувала 250 рублів, зараз рівно стільки ж», – навів приклад один із них.

За його словами, у Твері таксі стало коштувати так само, як і автобус на коротку відстань. Однак все подорожчало через санкції та падіння рубля: запчастини, шини, моторні та трансмісійні масла, витратники… Цінники підскочили в 1,5-3 рази.

«Ви ж бачите, ми вже давно не їздимо на «відрах». Моя машина коштує півтора мільйони. І возити пасажирів за копійки, вбивати автомобіль мені не хочеться», – пояснює він. Прокат машини коштує 1300-1600 рублів на добу. Відбити таку суму практично неможливо.

Ще страйкуючі незадоволені довгим робочим днем довжиною 12 годин. Раніше, щоб не платити комісію безпосередньо сервісу та таксопарку, можна було купити зміну на сім діб. І водії спокійно контролювали свій режим праці та відпочинку. Але віднедавна такої можливості їх позбавили. Тепер таксисти можуть купити лише зміну довжиною 12 годин.

«Ми по півдня перебуваємо за кермом, бачимо життя лише через лобове скло. Дуже втомлюємося, не висипаємося. «Яндекс» з нас бере комісію 18%, таксопарк – 3-5%. Разом виходить 21-23%. Це дуже багато. Щоб щось заробити, потрібно працювати без відпочинку», – скаржаться вони.

Крім того, один таксист розповів, що його знайомого «Яндекс» за півроку позбавив 72 тис рублів за «порушення умов сервісу» без жодних пояснень, що і коли саме той порушив.

Також водії вимагають від корпорації повернути місце призначення та ціну замовлення у програму. Зараз місце призначення можна побачити за 6% зверху. За словами таксистів, нерідко таксі викликають наркозалежні для поїздок за закладками. Водій, який нічого не підозрює, стає співучасником незаконного обігу заборонених препаратів, коли машину зупиняють поліцейські. Приклади таких затримань вже траплялись у Тверській області.

Нагадаємо, раніше таксисти протестували в Казані. Через санкції проти Росії за напад на Україну «Яндекс.Таксі» став монополістом галузі та значно ускладнив роботу водіям.