У Волгоградській області критична залежність від імпортного насіння, власні помідори «гумові»
23.04.2022   //   1 Переглядів

Аграрії Волгоградської області РФ потерпають від нестачі імпортного насіння. Найгірша ситуація з овочами, розробки власних селекціонерів значно поступаються по якості іноземним.

Про це пише сайт «Новости Волгограда».

Як ідеться в публікації, 85% насіння соняшника у Волгоградській області західного походження. Також місцеві фермери залежать від імпорту більшості культур – від буряка до картоплі.

Волгоградський фермер Андрій Прошаков відзначив, що ще 2009 року Мінсільгосп виділяв 330 млрд рублів (для переведення цін у гривні діліть приблизно на 3) на розвиток насінництва. На ці гроші чиновники розробили чотири програми та шість дорожніх карт. Цим розвиток, за словами фермера, і обмежився.

«Частка імпортного насіння цукрових буряків у нас під 90%, по овочах та соняшнику – 70%. Картоплею своєю ми можемо зараз усе засіяти, якщо аби що засунемо в землю, але врожай який буде? Повноцінного вітчизняного насіння, на жаль, немає», – констатує Андрій Прошаков.

Найгірша ситуація з овочами, по яким велика залежність від імпортного насіння. Ситуація погіршується тим, що господарства використовують гібридні сорти.

І хоч в області є Центр екологічного випробування та селекції овочевих культур при місцевому університеті, виведене ним насіння скуповують хіба що дачники. Адже воно призначене для вирощування у відкритому ґрунті, а не теплицях. Тому крупні фермерські підприємства не співпрацюють з місцевими дослідниками, віддаючи перевагу імпортним виробникам.

Скаржаться волгоградські аграрії й на якість місцевого насіння томатів.

«Раніше волгоградські помідори були смачні та врожайні. Урожай дуже добрий був, ми їх не встигали збирати з куща. А зараз у Волгограді якісь гумові помідори. Можливо, це з полегшенням транспортування пов’язане», – припускає голова сільгосппідприємства «Престиж» Аллям Юмагулов.

Швидкого імпортозаміщення насіння, констатують аграрії, досягти не вдасться, адже виведення одного сорту може затягнутись на роки.