У Ростові очікують, що курятина та яйця продовжать дорожчати через колосальне зростанням цін на кормові
23.04.2022   //   1 Переглядів

У Ростовській області (РФ) ціни у магазинах на м’ясо птиці та курячі яйця вже виросли і будуть продовжувати рости. Про це пише видання «161.ru».

За даними глави «Росптицесоюзу» Галини Бобильової, за останні три місяці собівартість виробництва птиці зросла на 16%. Це позначиться на роздрібній ціні, сказав кореспондентові «161.ru» міністр сільського господарства Ростовської області Костянтин Рачаловський.

За оцінкою Ростовстата, у березні середня ціна на охолоджених курей становила 171 руб, а за 10 яєць ростовчани платили по 84 рубля, а на пасхальні свята очікують ціну у 120 руб. (для переведення в гривні діліть приблизно на три).

Рачаловський каже, що ціни зазвичай зростають, коли продукту стає недостатньо, а в області зараз спостерігається відновлення птахівництва. Але виробники стикаються із колосальним зростанням цін на кормові. І ці витрати увійдуть у ціну, які покупці бачать у магазинах.

«Відсотків на 10 може зрости ціна на м’ясо птиці», – сказав Рачаловський.

Він зазначив, що в основному в Росії виробляють макуху та зернову частину. «Кісткове та рибне борошно завозили з-за кордону. Є різноманітні компоненти, премікси, які покращують якість комбікорму і часто були імпортного виробництва. Сьогодні їх намагаються знайти на внутрішньому ринку», – додав Костянтин Рачаловський.

У Ростовській області також очікують чергове подорожчання яєць, які виробляють на Таганрозькій, Аксайській та Оріхівській птахофабриках, що знаходиться в Міллеровому, а також у «Біо-хуторі Петрівський» з Неклинівського району.

Такі очікування підтвердив і керівник компанії «Біо-хутор Петровський» Олексій Щепетьєв.

«На сьогоднішній день макуха — понад 20 тисяч рублів за тонну. Це набагато більше зростання витрат, ніж 16%. Я думаю, що 16% – це занадто оптимістично», – прокоментував Щепетьев виданню «161.ru» дані «Росптицесоюзу».