ЗОЖники збідніли: сервіс доставки здорового харчування продає виробництво у Пітері
13.04.2022   //   1 Переглядів

Сервіс доставки здорового харчування Fresh Lab продає власне виробництво у Санкт-Петербурзі через зниження попиту, дорожчання продуктів і нестабільність на ринку внаслідок санкцій проти Росії за напад на Україну. Про це пише портал «Retail.Ru».

Компанія продає власне велике виробництво площею 768 кв. м у Санкт-Петербурзі, яке дозволяє виготовляти понад 10 тис страв на день. Таке рішення було прийнято у зв’язку з нестабільною ситуацією на ринку, зниженням попиту та підвищенням цін на продукти.

У 2021 році кількість клієнтів Fresh Lab досягла понад 500 на тиждень. Також у компанії укладено договір щодо постачання раціонів здорового харчування з мережею магазинів «Перекресток». Щомісячні відвантаження на початок року перевищували 10 млн руб., але різкий стрибок цін на продукти у березні до 30-50% практично нівелював прибуток.

Співзасновник Fresh Lab Станіслав Ткачов прокоментував рішення про продаж так:

«Події останніх двох років дуже ускладнили роботу в секторі здорового харчування. Під час локдауну оборот ринку доставки їжі у Росії збільшився на 47%, з’явилися нові гравці, значно посилилися агрегатори. До цього ми пристосувалися і до лютого 2022 вийшли на стабільне зростання. Нова криза може завдати компанії більшої шкоди, ніж швидке зростання конкуренції. Утримувати велике, технологічно оснащене виробництво за невизначеного майбутнього ринку – недешеве задоволення. Тому ми вирішили не ризикувати, а переїхати на виробництво менше, доки ситуація не стабілізується».