Бізнес прогнозує коричневі газети на Уралі, бо нормального білого паперу нема
09.04.2022   //   2 Переглядів

Замінити західні компоненти та хімікати китайськими для виготовлення паперу в Росії, що використовується в поліграфічному бізнесу, в найближчий рік повноцінно не вдасться. Тому найближчим часом через низьку якість російського паперу втратять в кольорі місцеві газети, шкільні підручники та інша поліграфія.

Про це виданню «Уралинформбюро» розповіли учасники «Уральського поліграфічного форуму».

«Ті східні виробники, яких можна була затягнути на наш ринок, вже законтрактовані і пов’язані. Щоб у нас з’явився азійський папір, їм доведеться збільшувати потужності для регіона. А на це піде рік-півтора», – сказав доцент УрФУ Андрій Тягунов.

Один з хімікатів, який оперативно не вдалося імпортозамінити, – відбілювач.

«Через відсутність багатьох хімікатів, зокрема, відбілювача, папір стане коричневого кольору. Це вже починається в офісному папері, десь через місяць теж саме буде в газетах», – сказав директор Уральського філіала «Европапир» Дмитро Смірнов.

За його словами, постачати папір з Китаю вигідніше контейнерами через Санкт-Петербург. Пропускна здібність залізниці низька, вона використовувалася для постачання товарів в Європу.

«Логістика з Китаю займає біля чотирьох місяців. Плюс ми пропустили декілька місяців замовлень в виробництво. Тому на ринку неминуче буде дефіцит як по паперу, так і по картону», – прогнозує Смірнов.

Величезні логістичні затрати вплинуть на кінцеву ціну товару в Росії.

Нагадаємо, після чотириразового подорожчання офісного паперу в канцелярських магазинах з’явився дешевий папір коричневого відтінку, який не користується великим попитом.