Житло в іпотеку в Тюмені (РФ): підтверджуються найпохмуріші для роіссян прогнози
06.04.2022   //   3 Переглядів

У тюменців після нападу РФ на Україну та введення санкцій на країну-агресора сильно знизився інтерес до вторинного житла – іпотека під 20% річних не викликає попиту. Про це кажуть тюменські ріелтори, передає «72.ru».

Директор агентства нерухомості «Поверхи» Ільдар Хусаїнов у своєму телеграм-каналі заявив, що завдаткова активність на вторинному ринку знизилася на 56% порівняно із середніми значеннями середини лютого.

«Таким чином, поки що підтверджуються найпохмуріші прогнози, що існуючі ставки з іпотеки на вторинному ринку призведуть до кратного зменшення обсягів угод. Також ця історія торкнеться і забудовників, оскільки здебільшого купують новобудови, продаючи вторинку. Пільгова іпотека допоможе новобудовам, але не дуже. Також за такого різкого охолодження ринку неминуче падіння цін, думаю, ми його побачимо в Росії вже у квітні-травні. Загалом усі, хто встиг продати на хвилі ажіотажу, зробили все правильно, а ті, хто підвищили ціни і не продали, тепер продаватимуть довше та дешевше. Дива не сталося!» – заявив Хусаїнов.

Незважаючи на те, що впав попит на вторинне житло, новобудови поки що купують, хоча тут є свої тонкощі. Про це говорить директор агенції нерухомості «Надійний вибір» Олександр Бармін.

«Низка забудовників закрила продаж на певний пул квартир. Іпотеку зараз не беруть, тільки за готівку. Вона ще поки що не скінчилася. Насправді, є кілька розглянутих заявок на іпотеку, але вона не видана, тому що люди не хочуть брати за високою ставкою. Наразі продаємо новобудови. Зрештою, працює сімейна іпотека», – заявив Бармін.

Видання нагадує, що 28 лютого Центробанк Росії підняв ключову ставку до 20%. Після цього ставки з іпотеки злетіли. Разом із нерухомістю подорожчали й автомобілі. Тепер вони коштують нарівні із квартирами.