Виробнича активність в Росії скорочується через санкції
03.04.2022   //  

Барометр економічної активності після вторгнення також вказує на втрату робочих місць і зростання цін у РФ, повідомляє «The Wall Street Journal».

Російські заводи скоротили виробництво та робочі місця у березні після того, як США та союзники ввели одні з найжорсткіших економічних санкцій в історії.

Опитування менеджерів із закупівель російських виробничих компаній, проведене інформаційною компанією S&P Global, також зафіксувало різке зростання цін та значне зниження нових замовлень. Західні санкції фактично відрізали Росію від міжнародних фінансів та заборонили їй імпорт ключових технологій.

Фірма зв’язалася з 250 виробничими компаніями в Росії через онлайн форму, запитавши їх, збільшилося або впало виробництво в порівнянні з попереднім місяцем. Їх також запитували про зайнятість, замовлення, запаси та інші показники діяльності.

S&P Global повідомило, що Індекс менеджерів із закупівель для виробничого сектора Росії впав до 44,1 у березні з 48,6 у лютому. Це говорить про те, що російські заводи зафіксували найбільше падіння активності із травня 2020 року. Значення нижче 50 свідчить про те, що активність знижується. Опитування також вказало на зростання витрат, оскільки виробники щосили намагалися знайти необхідні деталі, які вони передавали своїм клієнтам за вищими цінами.

Аналогічне опитування американських виробників вказало на зростання активності в березні, у той час як огляд у єврозоні показав, що активність зростала повільнішими темпами, ніж у лютому. Опитування китайських фабрик показало зниження активності після нових блокувань для стримування спалахів вірусу Covid-19.

Таким чином західні санкції та масовий результат західного бізнесу з країни мали очікуваний ефект. За даними Єльської школи менеджменту, майже 500 міжнародних компаній закрилися або призупинили свою діяльність у Росії після вторгнення в Україну.

«Хоча наші санкції вплинули на російську економіку, дії цих компаній також вплинули — це буде довгостроковий вплив на російську економіку», — заявив заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо.

Санкції та рішення західних компаній позбавили багато російських заводів комплектуючих, необхідні виробництва їх продукції. На початку березня автовиробник АвтоВАЗ зупинив виробництво автомобілів Lada, відправивши у відпустку тисячі робітників.

Економісти очікують, що у Росії відбудеться найглибший економічний спад з початку 1990-х років, коли розпад Радянського Союзу призвів до різкого падіння виробництва, яке тривало кілька років.

Європейський банк реконструкції та розвитку в четвер заявив, що очікує, що економіка Росії скоротиться на 10% цього року, а потім зазнає періоду стагнації внаслідок відтоку добре освічених робітників і втрати доступу до західних технологій у нинішніх умовах санкцій.